Jednou vetou (10)

Prinášame novinky, ktoré priniesol desiaty pracovný týždeň (od 7. do 13. marca) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (10) »

Náčrt programu pápeža v Poľsku

Biskup Damián Muskus, generálny koordinátor Organizačného výboru SDM Krakov 2016, predstavil rámcový program návštevy pápeža Františka v Poľsku. Oznámil ho novinárom, s ktorými sa stretol 12. marca 2016.
Čítaj ďalej o Náčrt programu pápeža v Poľsku »

Zbierka na Spiši

V Spišskej diecéze sa druhú marcovú nedeľu (13. marca 2016) konala finančná zbierka na podporu putovania mladých na Svetové dni mládeže v Krakove. Spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka túto zbierku avizoval vo zverejnenom liste, ktorý sa čítal počas nedeľných oznamov vo všetkých farnostiach diecézy týždeň pred samotnou zbierkou. Okrem vyhlásenia finančnej zbierky otec biskup mladých vyzval k budovaniu mládežníckych spoločenstiev, v ktorých by „čítali Božie slovo, spoločne sa modlili a rozprávali o svojej viere, a tak zakúsili, že Pán Ježiš je živý a je prítomný v spoločenstve viery.“
Čítaj ďalej o Zbierka na Spiši »

Zvon Milosrdenstva

V zlievarenskej dielni Jana Felczyńskiego v meste Przemysl dokončili 11. marca Zvon milosrdenstva. Visieť bude v Campus Misericordiae, kde sa uskutočnia aj augustové Svetové dni mládeže a zaznie na privítanie pápeža Františka. Zvon váži 500 kg, priemer má okolo 93 cm a znie v tóne a1. Ozdobený bude symbolom Svetových dní mládeže a tromi erbami : erbom pápeža Františka, kardinála Stanislawa Dziwisza a pápeža Jána Pavla II. Zlievarenská dielňa už má za sebou množstvo úspešných projektov, medzi nimi dokonca aj veľké desaťtonové zvony.
Čítaj ďalej o Zvon Milosrdenstva »

Jednou vetou (9)

Prinášame novinky, ktoré priniesol deviaty pracovný týždeň v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. V krátkosti opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (9) »

Ako ísť do Krakova samostatne?

Často nám píšete, že plánujete ísť na Svetové dni mládeže do Krakova len na víkend, prípadne vám balík pútnika, ktorý ponúkame v rámci slovenskej registrácie nevyhovuje. Ako slovenskí organizátori vám odporúčame účasť na celých Svetových dňoch mládeže a registráciu cez slovenskú stránku, ktorá je pre vás omnoho jednoduchšia. Ak sa však predsa rozhodnete pre samostatnú registráciu, ponúkame...
Čítaj ďalej o Ako ísť do Krakova samostatne? »

Do Krakova cez diecézy

Viete, že už na Kvetnú nedeľu (tento rok 20. marca) nás čaká Svetový deň mladých? U nás je tradične spojený so stretnutím biskupov s mladými v jednotlivých diecézach. Neváhajte a príďte. Je to náš ďalší spoločný krok na ceste na Svetové dni mládeže do Krakova. BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA ŽILINSKÁ DIECÉZA NITRIANSKA DIECÉZA BANSKOBYSTRICKÁ DIECÉZA KOŠICKÁ...
Čítaj ďalej o Do Krakova cez diecézy »

Na SDM prídu všetci biskupi

Na Svetové dni mládeže do Krakova pocestujú všetci slovenskí biskupi. Potvrdili to počas svojho posledného plenárneho zasadnutia, na ktorom sme im priblížili zákulisie príprav. Tešíme sa z toho a zverujeme ich do vašich modlitieb. Sú naši pastieri, tešíme sa na nich.
Čítaj ďalej o Na SDM prídu všetci biskupi »

Počas Godzone konferencie bude reč aj o SDM

Počas konferencie, ktorú v apríli organizuje projekt Godzone, bude reč aj o SDM. Rada pre mládež a univerzity tam bude mať totiž svoj info stánok, v ktorom budú môcť mladí získať propagačné materiály SDM a dozvedieť sa viac o tomto celosvetovom podujatí. Evanjelizačný projekt Godzone pozýva na toto dvojdňové stretnutie mladých z celého Slovenska. Godzone konferencia sa uskutoční 8. a 9....
Čítaj ďalej o Počas Godzone konferencie bude reč aj o SDM »

Rozbieha sa akreditácia pre médiá

Organizačný výbor SDM spustil oficiálnu akreditáciu novinárov na Svetové dni mládeže, ako aj na návštevu pápeža Františka v Poľsku, ktorá sa uskutoční v lete tohto roka. Akreditácia tlače bude udeľovaná na základe akreditačných žiadostí podaných prostredníctvom formulára, ktorý možno nájsť na stránke:  www.pope2016.com   alebo na stránke SDM:  www.krakow2016.com . Akreditácia...
Čítaj ďalej o Rozbieha sa akreditácia pre médiá »

Jednou vetou (8)

Prinášáme novinky, ktoré priniesol ôsmy pracovný týždeň v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. V krátkosti opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (8) »

Spúšťame prípravu slovenského programu

Veľký otvárací ceremoniál, spojený s vystúpením viacerých hudobných hostí, sväté omše s viacerými biskupmi a slovenské katechézy, sprevádzané sprievodným duchovným a umeleckým programom, ktorý vychádza z posolstva pápeža Františka k 31. svetovému dňu mládeže (SDM). To sú hlavné body slovenského programu, ktorý zažijú v lete mladí Slováci na Svetových dňoch mládeže. Absolvujú ho v poľskom meste Skawina (na snímkach), ktorá je približne dvadsať kilometrov od dejiska SDM v Krakova. Väčšina Slovákov bude bývať priamo v tomto meste, ostatní v susedných farnostiach. Jeho prípravu v týchto dňoch predebatovali zástupcovia tímu v Poľsku a na Slovensku. Slovenský program bude súčasťou sprievodného, na ktorý nadviaže hlavný program mladých so Svätým Otcom Františkom.
Čítaj ďalej o Spúšťame prípravu slovenského programu »

MILOSRDNE v Lučenci

Propagácia Svetových dní mládeže (SDM) naplno prebieha v Rožňavskej diecéze. S celosvetovým sviatkom viery zoznámil mladých žiakov v základnej škole v Lučenci Patrik Balász, zodpovedný za pastoráciu mládeže v diecéze.
Čítaj ďalej o MILOSRDNE v Lučenci »

Prečo ísť na Magis 2016?

Blíži sa koniec registrácie na Magis 2016, ktorý sa uskutoční od 15. do 25. júla v Poľsku, Česku, na Litve i na Slovensku. Ide o jezuitský „predprogram“ Svetových dní mládeže v Krakowe, na ktoré sa po svojom ukončení plynule napojí. Prečo sa naň oplatí prihlásiť a aké sú najväčšie výzvy a plusy Magisu? Skúsime vymenovať aspoň 4 charakteristické črty programu Magis, ktoré môžu zmeniť život každého účastníka.
Čítaj ďalej o Prečo ísť na Magis 2016? »

Radujme sa z radosti

Radosť je hlavnou témou ďalšej katechézy z našej duchovnej prípravy Milosrdný rok na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia už tento rok v júli v poľskom Krakove. Už na začiatku sa nám prihovára sestra premonštrátka Siarda Peticová. "Vieš si predstaviť aká radosť „vypukne“ v nebi? Je to radosť milosrdného Boha, ktorý znova nachádza svojich synov a svoje dcéry. Boh má potešenie z toho, keď vidí, že sa neustále obraciame k nemu. Potešujme nášho milosrdného Boha touto radosťou z hriešnika, ktorý robí pokánie," píše v špeciálnom liste pre mladých.
Čítaj ďalej o Radujme sa z radosti »

Prinášame otázky a odpovede

Svetové dni mládeže v Krakove sa nezadržateľne blížia. Už len pár týždňov máte na to, aby ste využili prvú časť slovenskej registrácie (do konca marca). Denne nám píšete rozličné otázky, na ktoré sa snažíme - podľa možností - odpovedať. Pripravili sme si však jednu novinku. Špeciálnu podstránku, na ktorej odpovedáme. FAQ - Vaše často kladené otázky a odpovede na ne . Môžem prísť...
Čítaj ďalej o Prinášame otázky a odpovede »

Ďalšie tisícky letákov SDM

Rada pre mládež a univerzity KBS pokračuje v promo kampani na podporu účasti slovenských mladých na Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove. Potom, ako ešte októbri vytlačila tisícky plagátov, letákov a bannerov, v najbližších dňoch chystá dotlač ďalších. Ide o letáky, ktoré pozývajú k účasti, i oficiálnu modlitbu SDM.  Tieto promo materiály je možné nájsť bezplatne aj na...
Čítaj ďalej o Ďalšie tisícky letákov SDM »

Tím Rady na veľvyslanectve

Predstavitelia Veľvyslanectva Poľskej republiky na Slovensku prijali vo štvrtok 11. februára 2016 zástupcov Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Spoločne prediskutovali viaceré možnosti vzájomnej spolupráce pred Svetovými dňami mládeže v Krakove. Od veľvyslanectva náš tím získal aj sériu propagačných materiálov, ktoré sú určené pre mladých ľudí zo Slovenska.
Čítaj ďalej o Tím Rady na veľvyslanectve »

Do Krakova bez registrácie?

A čo tým získam? Na toto je odpoveď jasná. Neplatím nič za Svetové dni mládeže, za ktoré ostatní platia stovky eur. Zoberiem auto alebo autobus, zaplatím len cestu (veď Krakov je za kopcom), vystúpim na mieste záverečnej svätej omše, s trochou šťastia sa možno dostanem až niekde blízko k Svätému Otcovi a zažijem aj spoločenstvo mladých na Campus Misericordiae. Viem, že mi niečo zo SDM ujde, ale to hlavné mám – a zadarmo!
Čítaj ďalej o Do Krakova bez registrácie? »

Slovenské katechézy počas SDM budú v Skawine

Už o päť mesiacov nás čakajú Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Ich program zahŕňa dni stretnutia mládeže so Svätým Otcom (hlavný program), ako aj sprievodné udalosti duchovného a kultúrneho charakteru. Nimi sú napríklad sväté omše, katechézy, stretnutia so spoločenstvami a hnutiami pracujúcimi po celom svete, koncerty a iné predstavenia. Práve tieto sprievodné aktivity boli jednou z hlavných tém februárového celoslovenského Zasadnutia Rady pre mládež a univerzity KBS, ktoré sa konalo vo Važci uplynulý utorok, niekoľko dní po návšteve prípravného tímu SDM v Krakove.
Čítaj ďalej o Slovenské katechézy počas SDM budú v Skawine »

#prayformercy

Organizačný výbor Svetových dní mládeže sa rozhodol propagovať modlitbu Korunky Božieho Milosrdenstva. Korunku sa budú modliť každý deň s dvommi desiatkami v cudzom jazyku a každý deň s iným úmyslom. Bude aj jej prenos prostredníctvom médií. O tom je kampaň #prayformercy.
Čítaj ďalej o #prayformercy »

GIFRA putovala do Zakopaného

Na prelome januára a februára sa františkánska mládež zišla v Trstenej na tzv. Gifry. Tieto dni sa v Svätom roku milosrdenstva konali v duchu prípravy na Svetové dni mládeže so Svätým Otcom v Krakove.
Čítaj ďalej o GIFRA putovala do Zakopaného »

Do SDM zostáva šesť mesiacov

Príprava Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove, ktoré sa uskutočnia o pol roka, je v plnom prúde. Skupina vedúcich slovenského prípravného tímu sa v nedeľu zišla v Žiline. Zástupcovia Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska, ktorá koordinuje púť slovenských mladých do Poľska, im predstavili hlavné myšlienky svetovej akcie a úlohy, ktoré je potrebné zabezpečiť počas slovenského programu. Tie sa týkajú najmä technického zabezpečenia podujatia, prípravy samotného programu, výzdoby, liturgie a ďalších oblastí.
Čítaj ďalej o Do SDM zostáva šesť mesiacov »

Obrazy Matky milosrdenstva v Krakove

"Mária v ochrannom plášti", "Matka kŕmiaca Dieťatko", "Pieta" – obrazy Matky Milosrdenstva z európskych zbierok budeme môcť obdivovať na Svetových dňoch mládeže v Krakove. Výstavu v rámci Svetových Dní Mládeže a osláv Jubilea Milosrdenstva v cirkvi pripravuje Národné Múzeum v Krakove v spolupráci s Vatikánskou Nadáciou Jána Pavla II. pre Mládež. Za účelom výstavy bude privezených asi 100 diel umelcov, najmä talianskych, ako Donatello, Andrea Mantegna, Giorgio Vasari a Lorenzo di Credi, ktorého obraz „Madonna del latte“ propaguje výstavu.
Čítaj ďalej o Obrazy Matky milosrdenstva v Krakove »

MAG+S predlžil registráciu

Jezuiti pozývajú všetkých mladých ľudí vo veku od 18 do 30 rokov na medzinárodný program Magis, ktorý sa uskutočňuje pred každými Svetovými dňami mládeže a je ich akýmsi predprogramom. Rozhodli, že registrácia potrvá až do konca februára 2016. Prinášame pozvanie mladých i arcibiskupa Cyrila Vasiľa, SJ, sekretára Kongregácie pre východné cirkvi.
Čítaj ďalej o MAG+S predlžil registráciu »

Kostol ticha počas SDM

O tom, čím sa líši modlitba v tichu od tichej modlitby a prečo je počas SDM potrebné aj miesto intímneho stretnutia sa s Bohom rozprávajú organizátori "Kostola ticha" – otec Andrzej Muszala a Agnieszka Domaszczyńska zo spoločenstva "Pustovňa".
Čítaj ďalej o Kostol ticha počas SDM »

Všetko naj Svätý Otec

  Dnes má náš drahý Svätý Otec František narodeniny. Popraj mu na Twitteri alebo sprav fotku na Instagrame s hashtagom... Posted by Svetové dni mládeže on  Thursday, December 17, 2015   Svätý Otec František má dnes narodeniny. Pridaj sa k nám a zablahoželaj mu na Twitteri alebo sprav fotku na Instagrame s hashtagom #POPEBIRTHDAY a svoje...
Čítaj ďalej o Všetko naj Svätý Otec »

Oficiálny klip hymny SDM Krakov

Prinášame premiéru oficiálneho klipu hymny Svetových dní mládeže Krakov 2016 Blahoslavení milosrdní
Čítaj ďalej o Oficiálny klip hymny SDM Krakov »

Spojme sa v modlitbe Korunky

„Tak veľmi túžim po tom, aby sme sa zjednotili v zborovej modlitbe plynúcej z hĺbky našich sŕdc, prosiac Boha o milosrdenstvo s nami i s celým svetom!” Na túto túžbu pápeža Františka, ktorú vyjadril počas vyhlásenia k 31. svetovému dňu mládeže, odpovedala mládež z celej Wroclavskej diecézy, vytvorením udalosti s jednoduchým názvom „Hodina 15:00”.
Čítaj ďalej o Spojme sa v modlitbe Korunky »

Mladí misionári milosrdenstva

Začínajúci sa mimoriadny jubilejný Rok milosrdenstva vyžaduje účinnú realizáciu hesla SDM 2016: „Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo.“ Odpoveďou na tieto Kristove slová je projekt s názvom „Mladí misionári milosrdenstva“, ktorého slávnostné otvorenie sa uskutočnilo 8.decembra 2015. Iniciátorom akcie je biskup Damián Muskus, generálny koordinátor SDM. Na jeho realizáciu dohliadajú krakovskí dobrovoľníci vybraní v rámci projektu „Dobrovoľníctvo Plus“. Podstatou projektu je aktívna realizácia tohto evanjeliového blahoslavenstva, ktorá pripravuje mladých na budúcoročné SDM v Krakove.
Čítaj ďalej o Mladí misionári milosrdenstva »

Vzniká zbor SDM, prihláste sa!

Spevácky zbor Svetových Dní Mládeže bude spolu s orchestrom tvoriť hudobnú stránku Svetových Dní Mládeže v Krakove. Umelci ešte stále potrebujú podporu, preto sa oficiálne rozbehol ďalší nábor pre hudobníkov a spevákov, ktorí doplnia súčasné zloženie.
Čítaj ďalej o Vzniká zbor SDM, prihláste sa! »

Kalvárske Oratórium – koncert a modlitba

Na oslavu Mimoriadneho Jubilejného Roka Milosrdenstva a 1050 výročia „krstu Poľska“ (proces kristianizácie Poľska – pozn. prekl.) zaznelo v Kongresovom Centre ICE Krakov Kalvárske Oratórium spájajúce prvky klasickej a súčasnej hudby obohatené textami uvádzajúcimi prítomných do modlitby a sústredenia.
Čítaj ďalej o Kalvárske Oratórium – koncert a modlitba »

Svetové uršulínske

Viete, že na Svetové dni mládeže do Krakova môžete ísť aj s Uršulínkami. A spolu s nimi zažijete Svetové uršulínske dni mládeže (S(U)DM), ktoré sa uskutočnia pred týmto medzinárodným stretnutím SDM a budú prepojené s Dňami prijatia v diecézach. Registrácia sa končí posledný deň tohto roka (31. decembra 2015).
Čítaj ďalej o Svetové uršulínske »

Vyčerpaní, ale obohatení

Krakov hostil v uplynulých dňoch druhé prípravné stretnutie pred Svetovými dňami mládeže v Krakove. Slovensko na ňom zastupoval tajomník a administrátorka Rady pre mládež a univerzity KBS Ondrej Chrvala a Marika Komendová. Prinášame ich pohľad na stretnutie.
Čítaj ďalej o Vyčerpaní, ale obohatení »

V uniformách na SDM

Takmer osemsto vojakov – pútnikov sa zúčastní Svetových Dní Mládeže v Krakove. „Je to iniciatíva Vojenského Ordinariátu, ktorý chce na Svetové Dni Mládeže pozvať kadetov z dôstojníckych škôl,“ hovorí Andrzej Bac, šéf Sekcie Logistiky SDM. „Pozvania boli zaslané vojenským ordinariátom krajín Európy i sveta a tiež vojenským kaplánom, pretože len vo vyše dvadsiatich krajinách sveta máme vojenské ordinariáty,“ hovorí kňaz kapitán Maciej Śliwa, koordinátor vojenského ordinariátu SDM. „Ešte nemáme odpovede na všetky pozvania, ale už vieme, že sa zúčastnia vojaci z Francúzska, Nemecka, Španielska, Lotyšska, Litvy či Slovenska. Vieme už, že do Poľska priletí aj dvestočlenná skupina z Austrálie.“
Čítaj ďalej o V uniformách na SDM »

Pol milióna zaregistrovaných

Aj keď registrácia trvá ešte len 130 dní, na Svetové dni mládeže sa už zaregistrovalo 500 tisíc pútnikov z celého sveta. Do ich začiatku zostáva ešte osem mesiacov, pričom organizátori počítajú s asi 2 miliónmi pútnikov, ktorí v júli prídu do Krakova.
Čítaj ďalej o Pol milióna zaregistrovaných »

Rok milosrdenstva - jedinečná príležitosť

„V tomto mimoriadnom Svätom roku milosrdenstva máme v každodennom živote prežívať milosrdenstvo, ktoré Otec zosiela na nás od večnosti," píše v bule Misericordiae vultus (Tvár milosrdenstva) Svätý Otec František. Mimoriadny čas milosti, ktorý ustanovuje a vyhlasuje pápežský dokument, sa začne v Katolíckej cirkvi 8. decembra. V Krakovskej arcidiecéze sa slávnostný vstup do jubilejného roku bude konať v nedeľu 13. decembra.
Čítaj ďalej o Rok milosrdenstva - jedinečná príležitosť »

Spolu dosiahneme veľa!

SDM v Krakove sa blížia veľkými krokmi. Už o menej než rok sa mladí z celého sveta zídu, aby spolu s pápežom oslávili svoju vieru, jednotu a radosť z evanjelia. Organizačný výbor už teraz dbá o to, aby sa na jednotlivých udalostiach mohli zúčastniť všetci bez rozdielu na krajinu pôvodu, jazyk, či psychofyzický stav.
Čítaj ďalej o Spolu dosiahneme veľa! »

Na Campus Misericordiae vyrástol obelisk

Pri Campus Misericordiae, kde sa bude konať bdenie, vigília a záverečná svätá omša Svetových dní mládeže, vyrástol obelisk – symbol Svetových Dní Mládeže. Posvätil ho 28. novembra krakovský metropolita kardinál Stanislav Dziwisz a kardinál Stanisław Ryłko, predseda Pápežskej rady pre laikov. Na slávnosti sa zúčastnili aj koordinátori príprav SDM z celého sveta, ktorí sa nachádzali v Krakove, a tiež predstavitelia zastupiteľstva Wieliczky s primátorom Arturom Koziołom.
Čítaj ďalej o Na Campus Misericordiae vyrástol obelisk »

Otázky k SDM z celého sveta

O prvých pocitoch z pobytu delegátov z celého sveta hovoríme s biskupom Damiánom Muskusom, generálnym koordinátorom organizačného tímu SDM 2016.
Čítaj ďalej o Otázky k SDM z celého sveta »

Kalvárijské Oratórium na scéne

Už 8. decembra sa o 20:00 h v ICE Krakov uskutoční slávnostný koncert Kalvárijské Oratórium zorganizovaný v rámci prípravy na Svetové Dni Mládeže 2016 v Krakove a zároveň na oslavu mimoriadneho výročia Milosrdenstva a 1050. výročia krstu Poľska. Kalvárijske Oratórium je poctou pre  Kalwariu Zebrzydowsku - hlavné pútnické miesto k Panne Máriu v Krakovskej arcidiecéze a taktiež veľmi...
Čítaj ďalej o Kalvárijské Oratórium na scéne »

Kard. Dziwisz: Nesme nádej pre svet i pre Cirkev

Na druhom prípravnom medzinárodnom stretnutí pred Svetovými dňami mládeže v Krakove privítal mladých krakovský metropolita - kardinál Stanisław Dziwisz. Jeho príhovor prinášame v plnom znení.
Čítaj ďalej o Kard. Dziwisz: Nesme nádej pre svet i pre Cirkev »

SDM - nebuď sám, buď v Kristovom tíme!

Vo Wadowiciach sa v uplynulých dňoch konalo druhé prípravné medzinárodné stretnutie pred Svetovými dňami mládeže 2016 v kraokve. Okolo 300 delegátov, medzi ktorými nechýbali ani naši, na stretnutí stretli privítali krakovský metropolita - kardinál Stanisław Dziwisz a kardinál Stanisław Ryłko, predseda Pápežskej rady pre laikov.
Čítaj ďalej o SDM - nebuď sám, buď v Kristovom tíme! »

Čo budeme na SDM jesť?

O stravovaní pútnikov počas Svetových Dní Mládeže, o potravinových produktoch, ponúkanom menu a o tom, akú chuť budú mať budúcoročné SDM v Krakove hovorí Sabina Michalska, koordinátorka príprav stravovania pre pútnikov. Rozhovor pripravila Zofia Świerczyńska.
Čítaj ďalej o Čo budeme na SDM jesť? »

Hovorca prezidenta o SDM

Mladí z celého sveta prídu v lete 2016 do Poľska na Svetové dni mládeže. O možnosti využiť túto šancu, prezentovať Poľsko a dokázať, že národ Jána Pavla II. dozrel k tomu, aby prevzal zodpovednosť za spoločnosť sa s Krzysztofom Szczerskim, hovorcom kancelárie poľského prezidenta a docentom na Jagellonskej univerzite, rozprával Michal Klosowski.
Čítaj ďalej o Hovorca prezidenta o SDM »

Ideme do Krakova

V Krakove bude od štvrtka do nedele prebiehať diskusia medzi takmer tristo ľuďmi z celého sveta o stave príprav a spôsobe účasti pútnikov zo všetkých kontinentov na Svetových dňoch mládeže (SDM) 2016 v Krakove. Medzi delegátmi z jednotlivých krajín, spoločenstiev, pastoračných centier a medzinárodných hnutí budú aj dvaja zástupcovia zo Slovenska. Do Poľska pricestujú zástupcovia z viac ako sto biskupských konferencií a takmer päťdesiat medzinárodných spoločenstiev a hnutí. Svoju prítomnosť potvrdilo trinásť biskupov vrátane biskupa z Kórey Peter Chung Soon-taek či biskupa z Mozambiku Inácio Saur. Prítomní budú i členovia Pápežskej rady pre laikov s jej predsedom, kardinálom Stanislawom Ryłkom.
Čítaj ďalej o Ideme do Krakova »

Objavme skutky milosrdenstva

Liek je hlavnou témou novej katechézy z našej duchovnej prípravy Milosrdný rok na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia budúci rok v júli v poľskom Krakove. Okrem nových myšlienok a nápadov, ktoré je možné bezplatne využiť, obsahuje novinku, o ktorú nás požiadal samotný pápež František. Vo svojom posolstve, ktoré napísal pred našou účasťou na SDM, nás žiada, aby sme "znovuobjavili fyzické skutky milosrdenstva: sýtiť hladných, dať smädným napiť, zaodieť nahých, privítať cudzincov, pomáhať chorým, navštíviť väznených a pochovať mŕtvych". Hoci nás k tomuto hľadaniu pozýva až počas prvých siedmych mesiacov budúceho roka, my na jeho výzvu odpovedáme už teraz.
Čítaj ďalej o Objavme skutky milosrdenstva »

Kard. Dziwisz: Bezpečnosť v Krakove

„Európa je dostatočne silná a v spojenectve so Spojenými štátmi americkými je schopná zaistiť bezpečnosť v Európe, a zároveň nielen v Poľsku počas Svetových dní mládeže, ale aj počas budúcich Majstrovstiev Európy vo futbale vo Francúzsku." Povedal to krakovský metropolita, kardinál Stanislaw Dziwisz, keď sa vyjadroval k atentátom v Paríži, ktoré vyvolali tiež otázky ohľadom bezpečnosti počas Svetových dní mládeže (SDM), ktoré sa budú konať v Krakove v júli budúceho roku za prítomnosti pápeža Františka.
Čítaj ďalej o Kard. Dziwisz: Bezpečnosť v Krakove »

Spúšťame registráciu na SDM!

Pozývame vás na Svetové dni mládeže do Krakova, ktoré sa uskutočnia v júli budúceho roka. Oficiálnu slovenskú registráciu sme spustili práve dnes. Kto? Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a Kanet, n.o. v spolupráci so slovenskými diecézami, rehoľami a mládežníckymi organizáciami na celom Slovensku.
Čítaj ďalej o Spúšťame registráciu na SDM! »

Chceš pomôcť pútnikom?

Na to, aby ste sa aktívne zapojili do organizácie stretnutia v Krakove, stačí kliknúť na ikonku na podstránke SDM – Podpor. Zavedenie možnosti platieb cez internetovú stránku je odpoveďou Organizačného Výboru SDM na očakávania veriacich nie len v Poľsku. Zbierky v kostoloch prebiehajú príležitostne. Vtedy nemáme vždy možnosť zapojenia sa do zbierky. Portál dáva takúto šancu každému, z ľubovoľného miesta na svete, v každom čase. Nestavia požiadavky na výšku čiastky – prispievame toľko, koľko chceme a môžeme. Výška daru je relatívna záležitosť – pamätáme na štedrosť vdovy v Ježišovom príbehu. Ráta sa úmysel.
Čítaj ďalej o Chceš pomôcť pútnikom? »

Dobrovoľníctvo teda zodpovednosť

Dobrovoľníci sú vizitkou každých Svetových dní mládeže. V Krakove pri stretnutí s pápežom sa má, podľa odhadov organizátorov, zúčastniť okolo 25 tisíc mladých ľudí, ktorí rozbehnú starostlivosť o viac ako 2 milióny pútnikov. Aby ste sa stali Dobrovoľníkom, netreba pre to veľa. Stačí znalosť cudzieho jazyka na komunikatívnej úrovni a dobrá vôľa. Už dnes sa tisícky Dobrovoľníkov zúčastňujú príprav Svetových dni mládeže na území celej krajiny. Musí ich byť však ešte viac. Ich práca je zviazaná s veľmi veľkou zodpovednosťou.
Čítaj ďalej o Dobrovoľníctvo teda zodpovednosť »

Dni mladých bez hraníc

Prekážkou na ceste na Svetové dni mládeže nie je iba vzdialenosť. Hranicou, ktorú je ťažké prekročiť, sú tiež kultúrne rozdiely, problémy v komunikácii a nedostatok financií. Misijný sekretariát Jeevodaya, Nadácia Heleny Pyz - Świt Życia (Úsvit života) a Ministerstvo varšavsko-praskej diecéznej mládeže realizujú projekt, ktorý dokazuje, že sú možné „Dni mladých bez hraníc“.
Čítaj ďalej o Dni mladých bez hraníc »

Na Godzone aj o SDM

Turné Godzone je už siedmy raz súčasťou Týždňa Cirkvi pre mládež. Láka do hál viacerých miest. Pri prípravách sa tentokrát zjednotilo vyše 180 mladých ľudí z rôznych charizmatických spoločenstiev Slovenska. Skvelú hudobnú, vizuálnu, ale i dramatickú produkciu, podčiarknutú silným duchovným posolstvom a povzbudivým slovom, si užívajú tisícky mladých ľudí. Tešíme sa, že dostanú aj informáciu o Svetových dňoch mládeže. Nielen v bulletine, ktorý každý dostáva osobne, ale prostredníctvom banneru, ktorý putuje s tímom projektu.
Čítaj ďalej o Na Godzone aj o SDM »

Svetové dni sú výzvou i požehnaním

Prinášame rozhovor s pátrom Joao Chagasom, zodpovedným za mládežnícku sekciu Pápežskej rady pre laikov.
Čítaj ďalej o Svetové dni sú výzvou i požehnaním »

Svet sa modlí za Paríž

Cirkev na celom svete sa modlí za obete dramatických udalostí v Paríži. "Som hlboko otrasený tragédiou, ktorá sa odohrala na pôde Parížskej arcidiecézy. Dotkla sa nielen francúzskeho národa, ale aj všetkých národov, pre ktoré pokojné spolunažívanie a úcta k životu patria k najvyšším hodnotám.," napísal kardinál Stanisław Dziwisz v telegrame, ktorý poslal arcibiskupovi do Paríža. Pastier krakovskej cirkvi vyjadril spoluúčasť a solidaritu s obeťami, francúzskym národom a uistil ho o modlitbe za zomrelých aj ranených.
Čítaj ďalej o Svet sa modlí za Paríž »

Iračania prídu na SDM

Výbor pripravujúci Svetové Dni Mládeže Krakov 2016 na území Iraku sa v priebehu roka zišiel už mnohokrát. V chaldejskej diecéze Erbil sa v uplynulých dňoch odohralo aj jedno zo stretnutí katolíckej mládeže pred SDM. Mladí katolíci sa zhromaždili v katedrále sv. Jozefa (May Yousef). Stretnutia sa zúčastnilo viac než 240 ľudí vo veku od 20 do 35 rokov.
Čítaj ďalej o Iračania prídu na SDM »

Rozhlasové spravodajstvo SDM

V uplynulých dňoch sa rozbehla oficiálna spravodajská služba Svetových Dní Mládeže, ktorá bude vysielaná každý utorok o 11:45. Môžete ju nájsť na oficiálnej internetovej stránke, na playliste SoundCloud a tiež na vlnách rádia RDN, ako aj na vlnách všetkých rádií Fóra Nezávislých Katolíckych Rozhlasových Staníc. V spravodajskej službe SDM, vysielanej každý týždeň, sa budú nachádzať najaktuálnejšie informácie na tému príprav a účasti na Svetových Dňoch Mládeže v Krakove.
Čítaj ďalej o Rozhlasové spravodajstvo SDM »

Nový videoprojekt M2016

Chcete spoznať mladých z Poľska a celého sveta, ktorí sa chystajú na Svetové Dni Mládeže? Sledujte nový video-projekt „M 2016“. Roky strávené v Afrike, doktorát, alebo práca za barom. Každý, koho budete môcť vidieť na „M 2016“ ma za sebou iný príbeh, vykonáva iné zamestnanie, pochádza z iného kúta Poľska alebo sveta. Všetkých ich spája jedno – v roku 2016 sa ocitnú uprostred pútnikov na stretnutí s pápežom v Krakove. Chcete sa dozvedieť viac? Pozerajte „M 2016“ na našej stránke a sledujte aj naše kanály v sociálnych médiách.
Čítaj ďalej o Nový videoprojekt M2016 »

Manna z neba tu už bola. Podpor SDM!

Svetové dni mládeže sú okrem duchovného rozmeru aj vážnou organizačnou výzvou. Každý, kto sa chce zapojiť do príprav podujatia, tak môže prostredníctvom angažovania sa alebo finančnej pomoci podporiť najdôležitejšie aktivity. Už v nedeľu 15. novembra bude takáto možnosť. Vo všetkých poľských kostoloch bude zbierka na SDM. Peniaze zo zbierky budú okrem iného použité na liturgické prípravy počas stretnutia mládeže z celého sveta.
Čítaj ďalej o Manna z neba tu už bola. Podpor SDM! »

Pápež chce vidieť Jasnú Horu

Počas návštevy poľského prezidenta Andrzeja Dudu vo Vatikáne bola jednou z diskutovaných tém organizácia Svetových dní mládeže v Krakove. Pápež František povedal, že počas stretnutia s mladými by chcel, okrem Krakova, navštíviť aj Jasnú Horu a pomodliť sa v bývalom vyhladzovacom tábore Osvienčim.
Čítaj ďalej o Pápež chce vidieť Jasnú Horu »

Zdravotná starostlivosť na SDM

Silou SDM sú dobrovoľníci. Osobitné miesto v tejto skupine patrí dobrovoľníkom z tímu zdravotníkov. Stretnutie mladých so Svätým Otcom je obrovským logistickým dobrodružstvom, v ktorom bude potrebný každý pár "zdravotníckych rúk". Otázky týkajúce sa zdravotníckeho dobrovoľníctva je možné poslať na adresu:  zabezpieczeniemedyczne@ krakow2016.com . Za koordináciu...
Čítaj ďalej o Zdravotná starostlivosť na SDM »

Novinka SDM - Medzinárodné Centrum evanjelizácie

Dva týždne, päť scén, projekty z celého sveta. Počas Svetových Dní Mládeže v Krakove bude fungovať Medzinárodné Centrum Evanjelizácie. Ešte do 30. novembra je možné prihlásiť do projektu svoje spoločenstvo.
Čítaj ďalej o Novinka SDM - Medzinárodné Centrum evanjelizácie »

Zoznámte sa s Ilúziou

Ilúzia je hlavnou témou druhej katechézy z niekoľkomesačnej duchovnej prípravy mladých Slovákov na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia budúci rok v júli v poľskom Krakove. Balíček, zložený z listu mladým, originálnych a nových nápadov na ich spoločné stretnutia či hodiny náboženstva, je možné oddnes nájsť bezplatne na našej stránke (v časti Milosrdný rok). Niekoľkostranový materiál...
Čítaj ďalej o Zoznámte sa s Ilúziou »

V Krakove bude miesto pre každého

Počas stretnutia Rady biskupov diecéz v Sanktuáriu Matky Božej Čenstochovskej na Jasnej Hore sa biskupi poľských diecéz - okrem iného- zaoberali aj stavom prípravy Svetových dní mládeže a tiež návštevou pápeža Františka v Krakove v roku 2016. Stretnutie Rady sa ako tradične konalo v predvečer osláv Najsvätejšej Panny Márie Čenstochovskej.
Čítaj ďalej o V Krakove bude miesto pre každého »

Za pápežom až z konca sveta

Na Svetové dni mládeže 2016 prídu tisíce mladých ľudí z celého sveta. Niektorí z nich nielenže nikdy neboli v Poľsku, ale Európa je pre nich terra incognita (neznáma zem). Niet divu, že mnohí z nich nevedia, čo očakávať a ako sa dostať do Krakova. To však neznamená, že nemajú nápady, ako to dokázať. Do stretnutia mladých s pápežom Františkom ostáva necelý rok. Na internete už môžete nájsť veľa informácií o tom, ako sa najlepšie dostať na SDM. Samozrejme, najväčšie problémy majú pútnici z najvzdialenejších krajín.
Čítaj ďalej o Za pápežom až z konca sveta »

Sama na SDM? Zo Sýrie.

"Nie je to ešte koniec vojny, ale viem, že mám priateľov, ktorí sa so mnou spájajú v modlitbe za pokoj," píše Myriam Liane zo Sýrie. Jej svedectvo v týchto dňoch koluje po celom svete v rámci prípravy na Svetové dni mládeže v Krakove. Chodila na ne od roku 2000. Tie posledné - brazílske - však boli podľa jej slov jedinečným zážitkom v jej živote. Svedectvo prinášame v plnom znení.
Čítaj ďalej o Sama na SDM? Zo Sýrie. »

Máte už piktogramy Milosrdného roka?

Naša duchovná príprava na Svetové dni mládeže v Krakove, ktorú sme spustili pred mesiacom, ožíva na celom Slovensku. Svedčia o tom reakcie a fotografie, ktoré nám už poslali niektorí z vás. Máte podobné fotografie aj vy? Pošlite nám ich.
Čítaj ďalej o Máte už piktogramy Milosrdného roka? »

Pozveme k nám ambasádorov SDM?

Prešli stovky a možno aj tisícky kilometrov. Nikto to neráta, pretože o počty tu nejde. Ide o ľudské srdcia. Stali sa mladými ambasádormi Svetových dní mládeže (SDM). Od začiatku tohto roka navštevovali farnosti, festivaly i stretká rôznych spoločenstiev. Ich cieľom bolo odovzdať ducha radostného očakávania na SDM v Krakove, ako aj priniesť dôveryhodné informácie o nich. Povzbudili i k zapojeniu sa do príprav na toto podujatie
Čítaj ďalej o Pozveme k nám ambasádorov SDM? »

Máme oficiálne posolstvo v slovenčine

Po necelých dvoch týždňoch prinášame oficiálny slovenský preklad posolstva Svätého Otca Františka k 31. svetovým dňom mládeže, ktoré sa uskutočnia o rok v Krakove. Preložila ho Konferencia biskupov Slovenska. Pápež František nás v ňom povzbudzuje, aby sme „prinášali plameň milosrdnej Kristovej lásky“ do každodenného života, a to tým, že budeme praktizovať skutky telesného a duchovného milosrdenstva. Píše aj o radosti z Božieho odpustenia a o tom, že milosrdenstvo nie je „dobráctvo“ ani sentimentalizmus. Nesie sa v znamení oficiálnej témy "Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo" (Mt 5,7).
Čítaj ďalej o Máme oficiálne posolstvo v slovenčine »

Zaregistrovalo sa už 400 tisíc ľudí

Do Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove ostáva takmer 300 dní. Organizátori však majú už teraz zaregistrovaných približne 400 tisíc pútnikov. Aj keď účastníci SDM 2016 prídu z rôznych strán sveta, štyristotisíci pútnik pochádza zo skupiny "Exodus" (Zamojsko-lubaczovská diecéza). "Teší nás tak veľká odozva, ktorá prichádza z poľských diecéz. Takmer 170 tisíc zaregistrovaných osôb sú mladí z nášho kraja. Od konca minulého týždňa počet vzrástol o takmer 6 tisíc. Ďalšie a ďalšie diecézy hlásia túžbu po účasti na SDM. Počítame teda, že počet bude vzrastať," hovorí otec Andrzej Wołpiuk, koordinátor registrácií.
Čítaj ďalej o Zaregistrovalo sa už 400 tisíc ľudí »

Minúta so SDM

Organizačný tím SDM 2016 spustil nový projekt. Volá sa Minúta so SDM. Ak chcete byť v diani, a vedieť, čo sa deje vo výbore, sledujte ho.
Čítaj ďalej o Minúta so SDM »

SDM už má promospot

Sedem tisíc kilometrov, štyri krajiny Európy, stovky kilogramov moderného vybavenia, niekoľko stoviek mladých ľudí, dvadsaťčlennný filmový štáb a... dvaja pápeži. Takto možno v počtoch zhrnúť promospot, ktorého cieľom je povzbudiť mladých celého sveta k účasti na Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove v roku 2016.
Čítaj ďalej o SDM už má promospot »

Registráciu spustíme v novembri

Rada pre mládež a univerzity KBS pozýva všetkých mladých na budúcoročné Svetové dni mládeže (SDM) do Krakova. Po spustení duchovnej prípravy v týchto dňoch finalizujeme ďalšiu fázu, ktorou je spustenie slovenskej registrácie. Detaily sme predebatovali na našom jesennom zasadnutí, ktoré sa konalo 4. - 5. októbra v Juskovej Voli. Rozhodli sme, že registrácia sa začne počas novembrového Týždňa Cirkvi pre mládež (16. - 22. novembra 2015).
Čítaj ďalej o Registráciu spustíme v novembri »

MILOSRDNÝ ROK- duchovná príprava na SDM Krakov 2016

2013 – 2016: tri roky čakania na ďalšie Svetové dni mládeže, tri roky duchovnej prípravy na najväčší sviatok mladej Cirkvi. Tri roky = tri blahoslavenstvá. Blahoslavení chudobní v duchu, blahoslavení čistého srdca a napokon blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo (porov. Mt 5, 7). Čistý rok (september 2014 – júl 2015), ktorý vyvrcholil Národným stretnutím...
Čítaj ďalej o MILOSRDNÝ ROK- duchovná príprava na SDM Krakov 2016 »

Oddnes si môžete kúpiť knihu Čistý rok

Materiály o čistote pod názvom Čistý rok, ktoré sú vhodnou pomôckou pre animátorov stretiek či katechétov, si oddnes môžete kúpiť v Karmelitánskom nakladateľstve.
Čítaj ďalej o Oddnes si môžete kúpiť knihu Čistý rok »

K SDM sa natáča spot

V Ríme sa skončilo natáčanie baprieč Európou do videa, ktoré bude propagovať ideu SDM a bude pozývať na medzinárodné stretnutie mládeže v roku 2016. Úplne posledné scény sa natočia v Krakove. Organizačný výbor SDM pozýva mládež, aby sa stala súčasťou videoklipu. S realizáciou klipu pomohlo Národné centrum kultúry, Úrad maršálka Malopoľského vojvodstva, Mestský úrad Krakova a Organizačný...
Čítaj ďalej o K SDM sa natáča spot »

Kultúrny kotol na SDM

Máš talent s ktorým sa chceš podeliť počas SDM v Krakove? Za necelý rok v rámci Festivalu mládeže budú zorganizované kultúrne, umelecké a športové podujatia. Oficiálna registrácia osôb, ktoré by sa chceli zapojiť do tejto časti programu bude spustená na prelome rokov.
Čítaj ďalej o Kultúrny kotol na SDM »

Prvé tisíce registrovaných

Po tom ako pápež František spustil 26. júla registráciu na Svetové dni mládeže 2016 v Krakove (SDM) a sám sa zaregistroval, jeho príklad už nasledovalo vyše 160-tisíc mladých z celého sveta. Do Krakova je už zaregistrovaných vyše 780 veľkých skupín, teda asi 165-tisíc jednotlivcov. Ohromnú radosť z tohto čísla má aj kňaz Andrzej Wołpiuk, koordinátor sekcie registrácie. „Informácia o možnosti registrácie je ešte čerstvá, mnohí sú na prázdninách a tak sa k ním táto správa ešte ani nemusela dostať,“ hovorí Andrzej Wołpiuk, ktorý je presvedčený, že registrácia ešte len začne gradovať.
Čítaj ďalej o Prvé tisíce registrovaných »

Začína naša príprava na SDM

Niekoľko tisíc mladých ľudí z viacerých krajín sa zúčastnilo na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade (31. 7. - 2. 8. 2015). Podujatie nadväzuje na Svetové dni mládeže (SDM). Pod Tatrami sme začali našu prípravu na najbližšie SDM, na ktorom sa o rok zídeme v poľskom Krakove. Veríme, že bude patriť medzi milióny mladých ľudí zo stoviek krajín zo všetkých kontinentov.
Čítaj ďalej o Začína naša príprava na SDM »

Generálny sekretár výboru o SDM

Už o rok sa vidíme v Krakove. Svetové dni mládeže sa budú konať v Roku milosrdenstva. Krakov, známy ako mesto milosrdenstva, sa pripravuje na prijatie najmenej dvoch miliónov mladých ľudí z celého sveta. Ako povedal Svätý Otec, „bude to čas milosti“, „priaznivý pre zahojenie rán“ pre tých, ktorí očakávajú, že uvidia a dotknú sa znamení Božej blízkosti.“ Čas pre to, aby každému bola „ponúknutá cesta odpustenia a zmierenia“. V nedeľu 26. júla pápež František ako prvý účastník podujatia zahájil registráciu, keď oficiálne odoslal elektronicky svoju prihlášku. Spustilo sa aj veľké odpočítavanie dní, ktoré nás delia od 31. ročníka SDM.
Čítaj ďalej o Generálny sekretár výboru o SDM »

Kard. Rylko pred Krakovom

Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia o rok v Krakove, budú v poradí druhými na pôde Poľska. Nadväzujú na „nezabudnuteľné stretnutie mladých v Čenstochovej v roku 1991”. Aj na túto skutočnosť upozorňuje v osobitnom posolstve kardinál Stanislaw Rylko, predseda Pápežskej rady pre laikov, spoluorganizátorky SDM. Dôraz kladie na tému SDM 2016, prevzatú z evanjeliových Blahoslavenstiev....
Čítaj ďalej o Kard. Rylko pred Krakovom »

Prvým prihláseným je Svätý Otec

Pápež František je prvým prihláseným na Svetové dni mládeže v Krakove. Svoju prihlášku odoslal elektronicky cez dotykový displej priamo z okna svojej pracovne vo Vatikáne. Urobil tak pri pravidelnom stretnutí s veriacimi pri modlitbe Anjel Pána (26. júla 2015). „Tieto Svetové dni, keďže sa budú sláviť počas Roka milosrdenstva, budú v istom zmysle jubileom mládeže, povolanej uvažovať nad...
Čítaj ďalej o Prvým prihláseným je Svätý Otec »

Prinášame partitúru hymny SDM

Necelý mesiac po zverejnení nahrávky slovenskej verzie hymny Svetových dní mládeže (SDM) 2015 v Krakove prinášame aj jej ofici álnu partitúru. Pripravil ju Jakub Vrábeľ z hudobnej skupiny Ameň Kameň. Ďakujeme :-) Hymnu nahrala zbor Banskobystrickej diecézy “BB zbor”. Ide o približne mladých ľudí z celej diecézy, ktorý viedla Lenka Michalská. PARTITÚRA NA STIAHNUTIE ...
Čítaj ďalej o Prinášame partitúru hymny SDM »

Poľsko chystá "pole milosrdenstva"

Poľské diecézy sa pripravujú na prijatie vyše dvoch miliónov účastníkov budúcoročných Svetových dní mládeže. Od 26. do 31. júla 2016 sa Poľsko stane veľkým „poľom milosrdenstva“ (Campus Misericordiae) na území svojich 44 diecéz a 10-tisíc farností, z ktorých každá sa zmení na jedno z biblických miest: Betánia, Hora Blahoslavenstiev, Golgota, Kána, Jordán, Hora Karmel, Kanaán, Getsemany,...
Čítaj ďalej o Poľsko chystá "pole milosrdenstva" »

V Krakove čakajú 2,5 milióna mladých

Organizačný tím Svetových dní mládeže (SDM) v uplynulých dňoch spolu s biskupmi priblížil novinárom otázky týkajúce sa logistického a duchovného zabezpečenia podujatia. Organizátori očakávajú, že do Krakova príde až 6-tisíc novinárov z celého sveta. Prípravný tím SDM predstavil tlačové centra, ktoré budú pre novinárov počas stretnutia pripravené. Média budú mať k dispozícii dve veľké...
Čítaj ďalej o V Krakove čakajú 2,5 milióna mladých »

Hymna SDM už má slovenskú verziu

Blahoslavení milosrdní. Pod týmto názvom predstavili začiatkom roka organizátori Svetových dní mládeže (SDM) 2016 v Krakove oficiálnu hymnu. Po polroku sa dočkala aj slovenskej verzie, postaral sa o ňu zbor z Banskobystrickej diecézy “BB zbor”. Približne 40 mladých ľudí z celej diecézy viedla Lenka Michalská. O hudbu sa postarala skupinas The Elements s hosťami. VYPOČUJTE SI HYMNU...
Čítaj ďalej o Hymna SDM už má slovenskú verziu »

V Krakove u hlavného organizátora SDM

Krakov sa stala naším cieľom tretí júlový marec (21. 3. 2015). Privítal nás hlavný zodpovedný za prípravu Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove otec Grzegorz Suchodolski a Dorota Abdelmoula, ktorá je v oficiálnom tíme zodpovedná za zahraničnú komunikáciu. Vypočuli si novinky z organizácie SDM a mali sme možnosť aj nahliadnuť do zákulisia príprav akcie.   "Organizátorom sme...
Čítaj ďalej o V Krakove u hlavného organizátora SDM »

Posolstvo Svätého Otca je už známe

„Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha“. Úryvok z Matúšovho evanjelia (Mt 5, 8) je témou posolstva Svätého Otca Františka k 30. svetovému dňu mládeže. Katolícka cirkev ho bude sláviť na Kvetnú nedeľu, ktorá tento rok pripadne na 29. marec 2015. Konferencia biskupov Slovenska pri tejto príležitosti prináša na svojej internetovej stránke www.kbs.sk jeho slovenskú verziu. ...
Čítaj ďalej o Posolstvo Svätého Otca je už známe »

Prečo na SDM? Kvôli stretnutiu s Bohom

Na Svetových dňoch mládeže (SDM) nikdy nebola, a predsa sa jej podaril unikát. Stojí za oficiálnym slovenským prekladom hymny SDM v Krakove (2016). Hovoríme s riaditeľkou Súkromnej základnej umeleckej školy so sídlom v Jastrabí nad Topľou Valériou Juríčkovou. Jej text schválila Rada KBS pre mládež a univerzity. Ako si sa dostala k prekladu hymny?  Nenápadne....
Čítaj ďalej o Prečo na SDM? Kvôli stretnutiu s Bohom »

KBS schválila preklad hymny SDM

Rada pre mládež a univerzity KBS má veľkú novinku. Schválila oficiálny slovenský preklad hymny Svetových dní mládeže v Krakove (2016). Pieseň má názov Blahoslavení milosrdní. Za textom stojí riaditeľka Súkromnej základnej umeleckej školy so sídlom v Jastrabí nad Topľou Valéria Juríčková. Text pripomienkovali amatérski a profesionálni hudobníci z viacerých miest. Skladba po prvýkrát...
Čítaj ďalej o KBS schválila preklad hymny SDM »

Poznáme témy najbližších troch SDM

Svätý Otec František určil témy najbližších troch ročníkov Svetových dní mládeže. Vyšpecifikoval tak etapy duchovnej prípravy, ktorá bude v priebehu troch rokov smerovať k medzinárodnému stretnutiu s Petrovým nástupcom v júli 2016 v Krakove. Prinášame ich zoznam:  29. ročník SDM 2014 «Blahoslavení chudobní v duchu, lebo ich je nebeské kráľovstvo» (Mt 5,3) 30. ročník SDM...
Čítaj ďalej o Poznáme témy najbližších troch SDM »

Oznámili termín konania SDM

Krakovský kardinál Stanisław Dziwisz oznámil poľskej tlači dátum konania Svetových Dní mládeže 2016. „Svetové Dni mládeže sa uskutočnia v posledný júlový týždeň. Mladí sa Svätým Otcom Františko stretnú v krakovskom parku Błonia,“ povedal krakovský metropolita kardinál Stanisław Dziwisz. Dodal, že stretnutie sa uskutoční v parku Jordana, dvoch štadiónoch...
Čítaj ďalej o Oznámili termín konania SDM »

Začali modlitby za SDM v Krakove

Sväté omše za SDM Krakov 2016 budú v Kostole Svätého Kríža vždy v 16. deň v mesiaci. Je to spomienka na K. Wojtylu.
Čítaj ďalej o Začali modlitby za SDM v Krakove »

Kard. Dziwisz pozýva do Krakova

Krakov a Poľsko sa tešia, že sa opäť stanú mestom a krajinou mladosti. Vo videopozdrave o tom hovorí krakovský metropolita kardinál Stanisław Dziwisz. Jeho pozdrav prinášame v plnom znení.   Tešíme sa, že Svätý František ohlásil Poľsko a Krakov ako dejisko najbližších Svetových dní mládeže. Samozrejme, celé Poľsko – všetky diecézy a všetci ľudia sa týchto dní zúčastnia. Mládež,...
Čítaj ďalej o Kard. Dziwisz pozýva do Krakova »

SDM 2016 budú v poľskom Krakove

Svätý Otec František oznámil, že najbližšie Svetové dni mládeže sa uskutoční v roku 2016 v poľskom Krakove.
Čítaj ďalej o SDM 2016 budú v poľskom Krakove »
Ukazujem 201 - 295 z 295 výsledkov.
Položiek na stránku 100
z 3