Sanktuárium bude otvorené i v noci

Pútnici, ktorí sa budú chcieť modliť počas Svetových dní mládeže pred obrazom Božieho milosrdenstva a hrobom sv. Faustíny v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva v Krakove-Łagiewnikach, bude kaplnka sprístupnená aj v noci. Informovala o tom sestra Elżbieta Siepak ZMBM, hovorkyňa Sanktuária Božieho milosrdenstva. Túto možnosť môžu pútnici využiť od 26. do 28. júla.
Čítaj ďalej o Sanktuárium bude otvorené i v noci »

Urob fotografiu a namaľuj obraz

Plock, február 1931 – Ježiš zjavuje sestre Faustíne svoju vôľu, aby nechala namaľovať obraz. Krakov, jún 2016 – spoločenstvo Kristus v Starom meste a Faustína 2016 pozývajú: urob fotografiu a namaľuj obraz!
Čítaj ďalej o Urob fotografiu a namaľuj obraz »

Pošlite ďalej. BeeSafe

Viete, že u nás funguje mobilná aplikácia BeeSafe? Ide o zariadenie, ktoré je schopné bez akejkoľvek aktivity ohrozeného človeka privolať pomoc. BeeSafe pravidelne kontroluje či ste v bezpečí (nesleduje!). "Ak ste v ohrození, tak automaticky notifikuje vašich priateľov cez e-mail, sms alebo BeeSafe správy. Notifikácie obsahujú len nevyhnutné informácie pre vašu pomoc. Dostupná je pre...
Čítaj ďalej o Pošlite ďalej. BeeSafe »

Tlačený Milosrdný rok

Kniha Milosrdný rok, ktorá mapuje našu duchovnú prípravu do Krakova, už čoskoro vyjde v knižnej podobe. V týchto dňoch je v tlači. Záujemcovia si ju budú môcť zakúpiť počas Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove (v slovenskom stánku v Skawine). Po SDM sa dostane do všetkých slovenských farností.
Čítaj ďalej o Tlačený Milosrdný rok »

Jeden a pol milióna zlotých

Vďaka peniazom vyzbieraných v rámci akcie „Vstupenka pre Brata“ prídu na SDM do Krakova mladí z Východu. Aj tak však treba ešte raz toľko. Zbierka trvá do konca júna. Projekt „Vstupenka pre Brata“ bol nápad dobrovoľníkov pracujúcich v Hlavnom organizačnom tíme SDM. Má pomôcť mladým z bývalých sovietskych republík, ktorí si - napriek neveľkej vzdialenosti - nemôžu dovoliť cestu do Poľska a účasť na SDM v Krakove.
Čítaj ďalej o Jeden a pol milióna zlotých »

Akú vieru majú mladí Poliaci?

Podľa údajov Hlavného štatistického úradu, takmer 69,6 % Poliakov nad 16 rokov sa hlási k veriacim, 10,5% k hlboko veriacim. Nerozhodnutých a hľadajúcich je 12%, nezaradených 5,3% a neveriacich 2,6%.
Čítaj ďalej o Akú vieru majú mladí Poliaci? »

Aká bude liturgia s pápežom?

„Mladí ľudia nemajú byť len prítomní, ale účastní na liturgii počas Svetových dní mládeže,“ povedal Guido Marini, hlavný pápežský ceremoniár pre liturgické slávenia, ktorý sa v Krakove stretol s ostatnými členmi centrálneho tímu SDM Krakov 2016.
Čítaj ďalej o Aká bude liturgia s pápežom? »

Poľné kaplnky na SDM

V Campuse Misericordiae v Brzegach bude postavených dvadsať eucharistických stanov a osem bude stáť v parku Błonia krakowska. Tieto stany, alebo inak nazvané „poľné kaplnky“, majú pomôcť pri rozdávaní svätého prijímania počas omší, ktoré sa budú konať cez Svetových dní mládeže.
Čítaj ďalej o Poľné kaplnky na SDM »

Jednou vetou (24)

Prinášame novinky, ktoré priniesol dvadsiatyštvrtý pracovný týždeň (od 11. do 18. júna 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (24) »

Posledné rekolekcie pred SDM

V priestoroch Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove-Lagiewnikach sa predposlednú júnovú sobotu (18. júna 2016) konalo posledné stretnutie rekolekcií pred Svetovými dňami mládeže, ktoré celý rok prebiehali pod názvom „Pre nás i pre celý svet“. Veriacim sa prihovoril hosť Ulf Ekman, švédsky konvertita, teológ a misionár „Plody Tvojho života sú pre niekoho iného. Plody Ducha Svätého sú v Tvojom živote pre Tvojich blížnych. To je skutočné Božie milosrdenstvo,“ povedal mladým.
Čítaj ďalej o Posledné rekolekcie pred SDM »

„Zóna ticha“ a relikvie sv. Terezky

Počas Svetových dní mládeže v Krakove bude k dispozícii tzv. „zóna ticha“ priamo v centre mesta, v kostole sv. Marka, ktorý leží na križovatke Sławkowskiej ulice a ulice sw. Marka pri Hlavnom námesti (Rynek Główny). Gotická svätyňa, vybudovaná ešte v stredoveku, patrila v minulosti pod správu rehole Augustiniánov, ktorý žili podľa regúl sv. Augustína. Ich charakteristickou črtou bola nočná modlitba. Zatiaľ čo sa celé mesto ukladalo k spánku, mnísi prichádzali do kostola a modlili sa za všetkých obyvateľov. Preto ich ľudia začali nazývať „nočnými Markami“, pričom sa toto ich pomenovanie v Poľsku úplne udomácnilo.
Čítaj ďalej o „Zóna ticha“ a relikvie sv. Terezky »

Cesty pápežov do Poľska

História pápežských návštev Poľska sa začína tou, ktorá sa paradoxne neuskutočnila. V roku 1966 pozval Poľský episkopát, pri príležitosti výročia krstu Poľska, pápeža Pavla VI. A hoci pápež reagoval kladne, vtedajšia vláda návštevu neumožnila. Neskôr navštívil Poľsko „syn tej zeme“ Ján Pavol II. celkovo deväťkrát. Raz navštívil krajinu aj pápež Benedikt XVI.
Čítaj ďalej o Cesty pápežov do Poľska »

Čo nájdeme v balíčku pútnika?

Každý zaregistrovaný pútnik má nárok na balíček pútnika. Balíček pútnika obsahuje pastoračné materiály, plecniak pútnika spolu s jeho obsahom a tiež cennú súčasť, ako sú lístky na stravu, identifikačné karty a mapy. Prestavujeme vám, ako bude vyzerať plecniak, jeho obsah a ostatné prvky balíčka.
Čítaj ďalej o Čo nájdeme v balíčku pútnika? »

Prieskum o bezpečnosti

Okolo 67 percent Poliakov si myslí, že zabezpečenie v čase pred SDM proti prípadným teroristickým útokom je na dobrej úrovni, 49 percent opýtaných vyjadrilo obavu z možných útokov v Poľsku, vyplýva z prieskumu TNS Polska. Spomenutých 49 percent oslovených si myslí, že Poľsku môžu hroziť útoky, pričom 6 percent z nich považuje túto hrozbu za veľmi reálnu a vyše dvoch pätín respondentov (43 percent) za reálnu. 10 percent oslovených sa nevedelo vyjadriť.
Čítaj ďalej o Prieskum o bezpečnosti »

Jednou vetou (23)

Prinášame novinky, ktoré priniesol dvadsiatytretí pracovný týždeň (od 6. do 12. júna 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (23) »

Na SDM pozýva generálny konzul

Prečo by mladí Slováci mali prísť do Krakova? A ako je do príprav zaangažovaný slovenský generálny konzulát v Krakove? Odpovedá nám ten najpovolanejší? Generálny konzul v Krakove Ivan Škorupa.
Čítaj ďalej o Na SDM pozýva generálny konzul »

Obmedzenia ulíc a dopravy počas SDM

Počas Svetových dní mládeže v Krakove bude od 23. júla do 2. augusta platiť špeciálny plán organizácie dopravy a mestských komunikácií. Niektoré ulice, napríklad v okolí miest Blonia a Lagiewniki, budú úplne uzavreté. Vyplýva to z dopravného plánu, ktorý vypracovalo Vedenie mestskej infraštruktúry a dopravy v Krakove. Tento plán bol predložený počas mimoriadného zasadnutia mestskej rady.
Čítaj ďalej o Obmedzenia ulíc a dopravy počas SDM »

Oltáre počas slávnosti SDM

Najdôležitejším momentom stretnutí mládeže v rámci Svetových dní mládeže bude spoločná Eucharistia. Predstavujeme projekt oltárov na Bloniach i na mieste zvanom Campus Misericordie na Brzegach. Oltáre, ktoré sa budú nachádzať na miestach centrálnych udalostí budú charakteristické jednoduchosťou a dekoračné prvky budú naväzovať na myšlienku milosrdenstva.
Čítaj ďalej o Oltáre počas slávnosti SDM »

Pápeža budeme počuť aj po slovensky

Mladí z Českej a Slovenskej republiky, ktorí sa chystajú v júli na Svetové dni mládeže (SDM) do Krakova, budú mať možnosť počúvať slová pápeža Františka v českom alebo slovenskom jazyku. Obe jazykové mutácie sa dostali medzi jazyky, do ktorých budú príhovory simultánne prekladané. Na to, aby túto možnosť využili, si budú musieť vziať so sebou malé prenosné rádia (so slúchadlami), na ktorých si naladia príslušnú frekvenciu. Zatiaľ nie je známa. Počúvať príhovory bude možné aj pomocou mobilných telefónov s rádiom a slúchadlami. O pridelenie jednej z desiatich rozhlasových frekvencií sa postarali, v spolupráci s viacerými partnermi, Sekcia pre mládež Českej biskupskej konferencie (ČBK) a Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Boli medzi nimi i pracovníci konzulátov a veľvyslanectiev.
Čítaj ďalej o Pápeža budeme počuť aj po slovensky »

Oficiálny program je známy

Oficiálny program pápeža Františka na Svetových dňoch mládeže v Poľsku je známy. Zverejnili ho v Krakove i Vatikáne (vo štvrtok 9. júna 2016). Prinášame ho v plnom znení. Pridávame k nemu aj informácie o sprievodnom programe a časový harmonogram slovenského programu v Skawine.
Čítaj ďalej o Oficiálny program je známy »

Diecézy čakajú pútnikov SDM

Prípravy na SDM v diecézach sú takmer hotové. Organizátori dolaďujú posledné detaily programu pobytu zahraničných pútnikov, a hostitelia, ktorí ich príjmu pod svoju strechu, už mladých hostí očakávajú. Stretnutia v diecézach ktoré predchádzajú hlavný program SDM v Krakowe sa začnú v stredu 20. júla a potrvajú do pondelka 25. júla.
Čítaj ďalej o Diecézy čakajú pútnikov SDM »

Paddy Kelly príde na SDM

Spolu s komunitou Emmanuel na SDM do Krakova dorazí Paddy Kelly, jeden z členov legendárnej kapely The Kelly Family, ktorý je v súčasnej dobe sólistom. V rámci Festivalu mladých bude zdieľať nielen svoju skúsenosti viery, ale i hudbu. Okrem toho spoločenstvo pripravilo pre mladých pútnikov muzikál o živote bl. Karl Leisner, vystúpenie míma a speed dating.
Čítaj ďalej o Paddy Kelly príde na SDM »

Jednou vetou (22)

Prinášame novinky, ktoré priniesol dvadsiatydruhý pracovný týždeň (od 30. mája do 5. júna 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (22) »

Do Krakova. Peši

Do Krakova budú putovať pútnici z celého sveta. Niekoľkí mladí sa rozhodli, že na túto púť vyrazia peši. Jedna skupina pôjde napríklad zo Skalky pri Trenčíne. Ďalšia z oravského Tvrdošína. Svoju pešiu púť organizuje aj Jakubská cesta a Dominikáni.
Čítaj ďalej o Do Krakova. Peši »

Brazílsky festival na SDM

Každoročne organizovaný brazílsky kultúrny kresťanský festival s názvom Halleluya sa v tomto roku bude odohrávať v Krakove. Festival bude prebiehať spolu s tohtoročnými Svetovými dňami mládeže. Udalosť organizuje hnutie Shalom z Brazílie od roku 1985. Každoročne sa na festivale stretne v priemere 1 milión účastníkov.
Čítaj ďalej o Brazílsky festival na SDM »

Prihlásilo sa 22 000 dobrovoľníkov

"Viac ako 22 000 dobrovoľníkov sa prihlásilo v rámci krátkodobej dobrovoľníckej služby s túžbou pomáhať počas SDM.", informoval generálny koordinátor organizačného výboru SDM, biskup Damian Muskus. Koncom mája bol ukončený nábor Poliakov. Ste medzi dobrovoľníkmi? Ozvite sa nám na adresu  lipiak@kbs.sk . Radi o vašej službe napíšeme.  Registrácia dobrovoľníkov z Poľska...
Čítaj ďalej o Prihlásilo sa 22 000 dobrovoľníkov »

Vznikne kniha

Náš Milosrdný rok je vo finále. Na webe www.svetovednimladeze.sk sme postupne zverejnili všetky katechézy našej duchovnej prípravy do Krakova. Máme pre vás veľkú novinku. Ich súhrn bude dostupný v knihe, na ktorej v týchto dňoch usilovne pracujeme. Hovoríme o nej s autorom duchovnej prípravy Milosrdný rok Pavlom Dankom.
Čítaj ďalej o Vznikne kniha »

V nedeľu štartujeme súťaž

Už máte našu aplikáciu "SDM 2016"? Ak nie, neváhajte a stiahnite si ju. Pribudli v nej dve novinky - možnosť zaregistrovať sa do novej súťaže, ktorá sa začína v nedeľu 5. júna a možnosť vidieť na mape aj ostatných registrovaných účastníkov súťaže. Hráte o ceny ako 50% zľava z účastníckeho poplatku na SDM 2016, lístky na Festival Lumen 2017, či balíček TV LUX.
Čítaj ďalej o V nedeľu štartujeme súťaž »

Aktuálne z Krakova

Krakov navštívila v uplynulých dňoch delegácia z Vatikánu. O čom bola? A ako reaguje oficiálny tím na výstrahy ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov amerických? Novinárov o tom informoval biskup Damian Muskus, krakovský pomocný biskup, ktorý je generálnym koordinátorom SDM 2016.
Čítaj ďalej o Aktuálne z Krakova »

Registrácia skončila, čo teraz?

Úderom dnešnej polnoci sme ukončili oficiálnu slovenskú registráciu na Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Začala 22. novembra 2015. Mala dve fázy, trvala vyše šesť mesiacov. Výsledok registrácie oznámime v najbližších dňoch. Všetci riadne zaregistrovaní na slovenských stránkach budú mať zabezpečený balík pútnika, v ktorom je základná strava, doprava, ubytovanie a program počas Dní v diecézach a na SDM (podľa toho, aký balík si vybrali).
Čítaj ďalej o Registrácia skončila, čo teraz? »

Milosrdný rok je na konci

Na Slovensku vrcholí duchovná príprava mladých Slovákov na letné Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Práve dnes, kedy sa končí oficiálna slovenská registrácia, zverejnil slovenský centrálny tím poslednú zo série katechéz s názvom Evanjelium Záujemcovia môžu vďaka nej spoznať posledný odtieň Božieho milosrdenstva. Naša špeciálna duchovná príprava mala názov Milosrdný rok, zložená bola z...
Čítaj ďalej o Milosrdný rok je na konci »

Jednou vetou (21)

Prinášame novinky, ktoré priniesol dvadsiatyprvý pracovný týždeň (od 23. do 29. mája 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (21) »

Idete na Svetové dni mládeže do Krakova?

Prinášame pár rád, ktoré pripravili Veľvyslanectvo SR vo Varšave v spolupráci s Generálnym konzulátom SR v Krakove.
Čítaj ďalej o Idete na Svetové dni mládeže do Krakova? »

Na Festivale mladých vystúpi 360 umelcov

Registrácia účastníkov na Festival mladých a do Centra povolaní sa oficiálne skončila. Na tvorbe programu sprevádzajúceho Svetové dni mládeže sa podieľali mladí umelci z celého sveta. Festival mladých a Centrum povolaní predstavujú podujatia pripravované pri príležitosti Svetových dní mládeže v Krakove. Iniciatívy majú ukázať mladú a živú cirkev, jej rozmanitosť a otvorenosť pre prijatie ľudí rôznych kultúr z celého sveta.
Čítaj ďalej o Na Festivale mladých vystúpi 360 umelcov »

Pápežovi bude spievať i Slovák

Matej Stachera. Rodák z Oravy, ktorý hrá na klavíri, husliach a gitare. Študent učiteľstva hudobného umenia a spevu na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku. Aktuálne spieva v zbore KU Benedictus, v Schole cantorum doc. Janky Bednárikovej, ale aj v zbore Nanebovzatej Panny Márie v Chlebniciach (ako sólista). A teraz získal jedinečnú možnosť. Ako jediný Slovák je jedným z 300 členov speváckeho zboru, ktorý vystúpi počas Svetových dní mládeže v Krakove (25. - 31. júla 2016). Zbor tvoria speváci z niekoľkých krajín sveta - Poľska, Francúzska, Nemecka, Kazachstanu, Talianska, Českej republiky, Chorvátska, Austrálie a Spojených štátov amerických. Vystúpia spoločne so symfonickým orchestrom. Zoznámte sa s ním.
Čítaj ďalej o Pápežovi bude spievať i Slovák »

Mladí Misionári Milosrdenstva

Mládež, pripravujúca sa na júlové stretnutie s pápežom Františkom v Krakove, zobrala vážne jeho výzvu, aby boli „milosrdní ako Otec“. Toto heslo, ktoré sprevádza duchovné prežívanie mimoriadneho Svätého Roku milosrdenstva, bude tiež viditeľné počas Svetových Dní Mládeže.
Čítaj ďalej o Mladí Misionári Milosrdenstva »

Naša registrácia končí o 7 dní

Už len týždeň potrvá oficiálna slovenská registrácia na letné Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Mladí, ktorí ju chcú využiť, sa môžu prihlásiť na internetovej stránke  www.svetovednimladeze.sk . Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a Kanet, n.o., ktorí spolu s mládežníckymi organizáciami a inštitúciami registráciu zabezpečujú, upozornili, že...
Čítaj ďalej o Naša registrácia končí o 7 dní »

Jednou vetou (20)

Prinášame novinky, ktoré priniesol dvadsiaty pracovný týždeň (od 16. do 22. mája 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (20) »

Čo nás čaká v Skawine a Krakove?

Na čo bude zameraný slovenský program v Skawine? Na čo sa môžeme tešiť? Budú to nejaké známe tváre alebo špeciálne prekvapenia? Čítajte ďalej.
Čítaj ďalej o Čo nás čaká v Skawine a Krakove? »

Vzniklo call centrum o SDM

Organizačný výbor SDM sprevádzkoval špeciálne Call centrum. Dobrovoľníci na ňom zodpovedajú na všetky otázky, ktorý sa týkajú SDM 2016 v Krakove v 5 jazykoch. Linka funguje od 17. mája 2016 v 5 jazykoch: v poľskom, anglickom, španielskom, anglickom a vo francúzskom jazyku. Po vytočení telefónneho čísla +48 124 467 333 nasleduje výber jazyka. S pomocou dobrovoľníkov z Call centra môžete rátať v čase od 9,00-13,00 a od 14,00-17,00 poľského času.
Čítaj ďalej o Vzniklo call centrum o SDM »

Naša návšteva Skawiny

Tím Svetových dní mládeže (SDM) na Slovensku zavítal už po tretíkrát do poľského mestečka Skawina, kde bude v júli prebiehať slovenský program počas SDM. O návšteve hovoríme s kňazom Ondrejom Chrvalom, tajomníkom Rady pre mládež a univerzity KBS, ktorá koordinuje púť Slovákov do Krakova.
Čítaj ďalej o Naša návšteva Skawiny »

Na motorke do Vatikánu

Do 20. mája prebieha prihlasovanie sa na púť motorkárov do Vatikánu. Vyrazia z Krakova (18. júna) a po štyroch dňoch putovania sa stretnú na Námestí sv. Petra vo Vatikáne so Svätým Otcom Františkom.
Čítaj ďalej o Na motorke do Vatikánu »

Jednou vetou (19)

Prinášame novinky, ktoré priniesol devätnásty pracovný týždeň (od 9. do 15. mája 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (19) »

Na SDM príde 1500 skautov z 11 krajín

Strážkyne a Roveri z katolíckeho skautingu budú v čase konania SDM plniť poriadkovú aj informačnú funkciu v Oblastiach zmierenia. Budú usmerňovať kaplánov aj spovedajúcich sa do voľných konfesionálov a dbať na dodržiavanie ticha a poriadku. Celkovo príde v júli do Krakova 1500 skautov z 11 krajín Európy.
Čítaj ďalej o Na SDM príde 1500 skautov z 11 krajín »

Vytvor si profilovku s logom SDM

Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove sa blížia nenávratnou rýchlosťou. Chcete nám pomôcť s ich propagáciou? Nahrajte si profilovú fotografiu loga SDM na svoj profil na Facebooku. Môžete si zmeniť profilovú fotku buď na Facebooku pomocou aplikácie alebo ak máte fotografiu v počítači, môžete si ju nahrať a systém vám vygeneruje novú s logom SDM 2016. Túto možnosť vám prináša tím mladých z...
Čítaj ďalej o Vytvor si profilovku s logom SDM »

Pápežské prekvapenie na SDM

Pápež František má pre mládež špeciálnu ponuku. „Buďte ako Frassati!“ odkazuje na ich rovesníka. Relikvie bl. Pier Giorgia Frassatiho prídu do Krakova na Svetové Dni Mládeže.
Čítaj ďalej o Pápežské prekvapenie na SDM »

Jednou vetou (18)

Prinášame novinky, ktoré priniesol osemnásty pracovný týždeň (od 2. do 8. mája 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (18) »

Pápežské okno v paláci

Okno, odkiaľ pozdravoval ľudí Ján Pavol II. zakaždým, keď navštívil Krakov, sa nachádza na prvom poschodí Arcibiskupského paláca pri Františkánskej ulici 3. V okne ozdobenom bielo-žltými kvetmi vidno podobizeň poľského pápeža. Prvý raz sa v ňom objavil Ján Pavol II. počas jeho prvej návštevy rodného Poľska v roku 1979 a do neskorých nočných hodín viedol dialóg so spievajúcou a modliacou sa mládežou.
Čítaj ďalej o Pápežské okno v paláci »

Dni v diecézach - 137 tisíc pútnikov

Už o necelé tri mesiace sa začnú Dni v diecézach. Do týchto dní je na ne nahlásených viac ako 137 tisíc pútnikov zo 133 krajín sveta. Tieto udalosti bezprostredne predchádzajúce Svetovým dňom mládeže v Krakove sa budú konať v dňoch 20. - 25. júla v 41 rímskokatolíckych a 2 gréckokatolíckych diecézach.
Čítaj ďalej o Dni v diecézach - 137 tisíc pútnikov »

Jednou vetou (17)

Prinášame novinky, ktoré priniesol sedemnásty pracovný týždeň (od 25. apríla do 1. mája 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (17) »

Máme nové promo video

Mladí, ktorí sa chcú prihlásiť na Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove, tak môžu učiniť už len posledný mesiac. Do konca minulého sa ich zaregistrovalo vyše 3 000 zo všetkých kútov Slovenska. Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a Kanet, n.o., ktorí spolu s mládežníckymi organizáciami a inštitúciami zabezpečujú registráciu na púť mladých do Poľska, upozorňujú, že registrácia je k účasti nevyhnutná. Očakávajú, že na akciu, na ktorú ich pozval pápež František, príde okolo 5 000 Slovákov. Druhá fáza slovenskej registrácie sa skončí v posledný májový deň, potom sa už bude dať registrovať len na oficiálnej poľskej webstránke SDM. Špeciálne na ňu upozorňuje aj nové promo video. Mladí Slováci v ňom pozývajú do Krakova priamo z miesta diania.
Čítaj ďalej o Máme nové promo video »

Vzniká unikát - album milosrdenstva

Tím Svetových dní mládeže (SDM) na Slovensku chystá v pozadí jeden unikát. Vďaka spolupráci s tvorivou skupinou Poetica Musica vznikne album piesní, ktorý sa dotkne rôznych aspektov milosrdenstva. Na projekte spolupracuje s Pavlom Dankom, členom centrálneho tímu SDM, ktorý je zodpovedný za prípravu slovenského programu v Krakove. Album vznikne po vyvrcholení celoročnej duchovnej prípravy Milosrdný rok na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia v júli v Krakove. Celkovo na ňom bude deväť piesní. Ich názvy súvisia s akronymom MILOSRDNE. Ten je zložený zo začiatočných písmen deviatich slov, ktoré sú názvami deviatich katechéz Milosrdného roka (Matka, Ilúzia, Liek, Odpustenie, Stôl, Radosť, Domov, Náklonnosť, Evanjelium).
Čítaj ďalej o Vzniká unikát - album milosrdenstva »

Úradníci o prípravách SDM

Krakovskí úradníci zverejnili správu o stave príprav na Svetové dni mládeže (SDM). Dokument, ktorý bol pripravený pracovnou skupinou v spolupráci s Organizačným tímom SDM (OT SDM), opisuje stav k 31. marcu. Magistrát bude informovať o stave príprav každý mesiac.
Čítaj ďalej o Úradníci o prípravách SDM »

Spojme sa spolu v modlitbách za mladých

Celoslovenský Týždeň modlitieb mladých za mladých chystá v máji (15. - 22. 5. 2016) Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a Komisia pre mládež v Spišskej diecéze . Tentokrát je jednou z hlavných sprievodných aktivít v príprave na Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Nosnou témou kampane bude milosrdenstvo. Mladí dostanú počas týždňa pozvania k tomu, aby...
Čítaj ďalej o Spojme sa spolu v modlitbách za mladých »

Už je nás tritisíc

Do Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove zostávajú necelé tri mesiace a už teraz je zaregistrovaných okolo 3000 Slovákov. Po prvej fáze, ktorú sme uzavreli v marci, sa druhá končí v máji. Nezabudnite, registrácia je k účasti nevyhnutná. Inšpirujte sa pápežom Františkom, ktorý sa prihlásil ako prvý. Neváhajte, našu duchovná príprava vrcholí, čaká nás jej ôsme pokračovanie . ...
Čítaj ďalej o Už je nás tritisíc »

Jednou vetou (16)

Prinášame novinky, ktoré priniesol pätnásty pracovný týždeň (od 18. do 24. apríla 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (16) »

Obmedzenia letov i kontroly na hraniciach

Júlové Svetové dni mládeže v Krakove (i summit NATO na Národnom štadióne vo Varšave) si vyžiadajú niekoľko obmedzení. Ako informovalo Operačné vedenie ozbrojených síl, obmedzené budú niektoré lety. V praxi sa to nevzťahuje na pravidelné lety štátnych a privátnych liniek veľkých lietadiel, ale len letov malých lietadiel. Od 4. júla do 2.augusta tiež budú obnovené kontroly na vnútornej hranici Poľska. Kontrola bude obnovená na vnútornej hranici Európskej únie s Nemeckom, Slovenskom, Českou republikou a Litvou a v prístavoch a na letiskách. Cieľom tohto nariadenia je zabrániť prístup do Poľska ľuďom, ktorí môžu narušiť verejný poriadok alebo iným spôsobom ohroziť bezpečnosť.
Čítaj ďalej o Obmedzenia letov i kontroly na hraniciach »

Jednou vetou (15)

Prinášame novinky, ktoré priniesol štrnásty pracovný týždeň (od 11. do 17. apríla 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (15) »

Poľskí hostia v Bratislave

Hostí z Poľska privítali na Veľvyslanectve Poľskej republiky v Bratislave. Na SDM do Krakova pozývame na tlačovej konferencii v Poľskom inštitúte. Kuchyňu SDM sme predstavili pri prijatí u Mons. Stanislava Zvolenského. Na Prešporáčiku sme hosťom predstavili zákutia Starého mesta. Ďalšou našou zastávkou bola TV Lux.  A ide sa do...
Čítaj ďalej o Poľskí hostia v Bratislave »

Piotr Rubik a sestra Cristina na SDM

Oratórium Piotra Rubika na Hlavnom Rynku, ako aj vystúpenie víťazky „Voice of Italy“, sestry Cristiny Scucci, v rámci Festivalu Halleuyah si budú môcť vypočuť účastníci SDM. Festival Mladých registruje už 350 prihlášok.
Čítaj ďalej o Piotr Rubik a sestra Cristina na SDM »

Pápež vyspovedá na SDM piatich mladých

Sanktuárium sv. Jána Pavla II., v ktorom sa nachádzajú jeho relikvie, vzniklo na mieste fabriky. Počas okupácie v nej pracoval aj Karol Wojtyła - neskorší pápež Ján Pavol. Na tomto mieste 30. júla pápež František vyspovedá päť mladých ľudí: v talianskom, španielskom a francúzskom jazyku.
Čítaj ďalej o Pápež vyspovedá na SDM piatich mladých »

Slovákov pozýva primátor Skawiny

Primátor poľského mesta Skawina Pawel Kolasa pozýva všetkých mladých zo Slovenska na Svetové dni mládeže (SDM) do Krakova. Urobil tak v liste, ktorý adresoval centrálnemu tímu SDM na Slovensku. Práve v Skawine sa uskutoční slovenský program počas SDM. Rada pre mládež a univerzity KBS, ktorá koordinuje slovenských pútnikov, očakáva, že do tohto mesta a dekanátu príde posledný júlový...
Čítaj ďalej o Slovákov pozýva primátor Skawiny »

Auschwitz chcú vidieť státisíce mladých

Podľa údajov Rady mládeže bielsko-żywieckiej diecézy prejavilo záujem o návštevu bývalého nemeckého koncentračného tábora Auschwitz približne 360 tisíc účastníkov Svetových dní mládeže v Krakove. Pre účastníkov SDM, ktoré sa uskutočnia v Krakove od 26. do 31. júla, sú určené špeciálne termíny prehliadok Múzea Auschwitz v dňoch 20. - 28. júla a 1. - 3. augusta. Každú hodinu bude môcť takto bývalí nacistický tábor navštíviť až 3 tisíc osôb - počas týchto dní ním prejde približne 396 tisíc pútnikov.
Čítaj ďalej o Auschwitz chcú vidieť státisíce mladých »

V UPeCe v Bratislave bude Poľský večer

Tím Svetových dní mládeže (SDM) na Slovensku, Kanet, n. o., Veľvyslanectvo Poľskej republiky v Bratislave a Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave pozývajú na jedinečnú akciu s názvom "Poľský večer". Uskutoční v utorok 19. apríla o 20:00 v priestoroch UPeCe Mlynskej doline v Bratislave. Hostia z Poľska - o. Stanisław Tasiemski, OP a Andrzej Pietrzyk a o. Ondrej Chrvala, vedúci centrálneho tímu SDM na Slovensku predstavia hlavné novinky z príprav na SDM, v programe odznejú aj svedectvá, prečo cestovať na konci júla tohto roka na stretnutie s miliónmi mladých ľudí a pápežom Františkom do Krakova. Nebude chýbať hymna SDM 2016 v slovenčine i vystúpenie víťazky súťaže Gospel talent 2013 Slávky Tkáčovej.
Čítaj ďalej o V UPeCe v Bratislave bude Poľský večer »

Jednou vetou (14)

Prinášame novinky, ktoré priniesol trinásty pracovný týždeň (od 4. do 10. apríla 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (14) »

SDM očami vedy

Organizátori, účastníci a výskumníci z celého sveta sa stretli v uplynulých dňoch v Krakove na medzinárodnej konferencii, ktorú zorganizovali Jagellonská Univerzita a Univerzita Jána Pavla II. v Krakove, za podpory miestnej arcidiecézy. Debatovali o fenoméne SDM. Predstavili i výsledky výskumov tohto fenoménu.
Čítaj ďalej o SDM očami vedy »

Tím SDM s vedením Skawiny

Tím Svetových dní mládeže na Slovensku prijalo vo štvrtok po prvýkrát oficiálne vedenie poľského mesta Skawina, kde bude počas leta prebiehať slovenský program počas Svetových dní mládeže (SDM). Zástupcovia Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) i vedúci vybraných tímov predstavili na pracovnom stretnutí hlavné body vzájomnej spolupráce. Rokovanie, na ktorom sa zúčastnil aj tajomník Rady Ondrej Chrvala, nadväzuje na sériu viacerých stretnutí s poľskými koodinátormi SDM. Na stretnutí nechýbal primátor mesta Paweł Kolasa a ďalší zástupcovia mesta a cirkevných inštitúcii. Spolu debatovali napríkald o zabezpečení rôznych technických záležitosti (zabezpečenie pódii pre program, sociálne zariadenia a iné), ale aj koordinácii a logistike slovenských pútnikov v Skawine.
Čítaj ďalej o Tím SDM s vedením Skawiny »

So Slovákmi aj Austrálčanka

Cesta na Svetové dni mládeže (SDM) býva rôzna. Originálne sa tam chystá slovensko-austrálsky pár Pali a Ileana, ktorí sa spolu prihlásili cez Arcidiecézne centrum mládeže v Prešove. SDM ešte nezažili. Spolu však opakujú, že treba žiť dobre pre prítomný okamih a všetko ostatné bude tak ako má byť a Boh nám ukáže správnu cestu. Prečo to neskúsiť na SDM?
Čítaj ďalej o So Slovákmi aj Austrálčanka »

Ako dopadla prvá fáza registrácie?

Do Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove zostáva necelé štyri mesiace a už teraz je zaregistrovaných vyše 2 800 Slovákov. Vyplýva to z prvej fázy slovenskej registrácie, ktorá prebiehala od novembra do marca. Prinášame oficiálne údaje. Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorá koordinuje slovenských pútnikov v Poľsku, zároveň tento mesiac spustila druhú fázu. Potrvá do konca mája. V Poľsku, kde sa uskutočnia už druhé SDM, očakávajú účasť okolo 2,5 milióna mladých ľudí z celého sveta. Pozýva ich pápež František, ktorý sa prihlásil ako prvý. Registrácia k účasti je nevyhnutná. Vďaka nej získajú všetci prihlásení balíček pútnika, stravu, dopravu v Krakove, ubytovanie, voľné vstupy na slovenský program, ako aj program SDM v Krakove a ďalšie výhody (napríklad voľné vstupy v meste Krakov a okolí).
Čítaj ďalej o Ako dopadla prvá fáza registrácie? »

Máriov príbeh a SDM

Svetové dni mládeže (SDM) sa nezadržateľne blížia. Na našej ceste k nim prinášame svedectvo Mária. Pozýva i inšpiruje. Neviete, či sa máte prihlásiť do Krakova. Spoznajte príbeh Mária. Pomôže vám pri rozhodovaní :-)
Čítaj ďalej o Máriov príbeh a SDM »

Bezpečnosť je dôležitá

„Cirkev neberie otázky bezpečnosti na ľahkú váhu,“ povedal počas tlačovej konferencie na dvore arcibiskupskej kúrie v Krakove biskup Damian Muskus. Stretnutie s médiami bolo zvolané na základe informácii uverejňovaných v súvislosti s obsahom správy Vládneho centra pre bezpečnosť k organizácii Svetových dní mládeže. „Chcel som všetkých uistiť, že informácie uvedené v správe nám boli známe hneď po jej vypracovaní, o všetkom vieme najmenej od 20. marca,“ informoval novinárov konferencie biskup Muskus, generálny koordinátor organizačného výboru SDM 2016 v Krakove.
Čítaj ďalej o Bezpečnosť je dôležitá »

Jednou vetou (13)

Prinášame novinky, ktoré priniesol trinásty pracovný týždeň (od 28. marca do 3. apríla 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (13) »

Vedúci tímov v Žiline

Viac než 20 mladých ľudí zo slovenského prípravného tímu sa v nedeľu Božieho milosrdenstvba (3. apríla) vydala na cestu do Žiliny, kde sa stretli na druhom prípravnom stretnutí pred Svetovými dňami mládeže v Krakove. Jednodňovú návštevu hostil Biskupský úrad v Žiline, kde ich do služby povzbudil žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, predseda Rady pre mládež a univerzity KBS, ktorá koordinuje púť slovenských pútnikov v Poľsku.
Čítaj ďalej o Vedúci tímov v Žiline »

Koľko je do SDM?

Mladí z celého sveta dychtivo odpočítavajú dni do začiatku Svetových dní mládeže v Krakove. Keďže všetci sa tak veľmi tešíme na túto veľkú udalosť, prečo teda nespojiť svoje sily? Tak sa zrodila myšlienka neobyčajného projektu, do ktorého sa zapojil už aj pápež František.
Čítaj ďalej o Koľko je do SDM? »

Začína druhá fáza registrácie

Nestihli ste prvú fázu slovenskej registrácie na Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove? Nevadí, práve dnes začína druhá, ktorá potrvá do konca mája 2016. Prvú fázu, ktorú vyhodnotíme v najbližších dňoch, využilo niekoľko stoviek mladých zo Slovenska i zahraničia. Pozývame vás všetkých. Upozorňujeme, že registrácia k účasti je nevyhnutná. Vďaka nej získate balíček pútnika, stravu, dopravu...
Čítaj ďalej o Začína druhá fáza registrácie »

Pozvime priateľov domov - na SDM

Číslo sedem je považované za symbol plnosti. Naša duchovná príprava na Svetové dni mládeže (SDM) však pri ňom nekončí. Pokračuje ďalšou časťou s druhou etapou slovenskej registrácie do Krakova. Náš „domov“ zažijeme i na SDM. Tak sa volá i nová katechéza v našej spoločnej príprave. Nezabudnite, prihláste sa, stojí to za to. Túžime po tom, aby sme sa tam spolu všetci stretli.
Čítaj ďalej o Pozvime priateľov domov - na SDM »

Stiahnite si aplikáciu SDM 2016

Slovákom, ktorí sa chystajú na letné Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove, pomôže získať základné informácie o tejto akcii nová aplikácia pre mobilné telefóny (so systémom Android). Vytvorili ju Saleziáni don Bosca. Aplikácia s názvom "SDM 2016" obsahuje časti z katechéz, ktoré tvoria súčasť viacmesačnej duchovnej prípravy na stretnutie so státisicami mladých ľudí z celého sveta a pápežom...
Čítaj ďalej o Stiahnite si aplikáciu SDM 2016 »

Jednou vetou (12)

Prinášame novinky, ktoré priniesol dvanásty pracovný týždeň (od 21. do 27. marca) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (12) »

Už len deväť dní na lacnejšiu registráciu

Už len deväť dní je možné využiť prvú fázu slovenskej registrácie na Svetové dni mládeže do Krakova. Do 31. marca 2016 máte možnosť zaregistrovať sa o 20 eur lacnejšie. Odporúčame sa zaregistrovať posledné marcové dni, aby ste zbytočne neplatili viac, no zároveň preto, lebo od včasnej registrácie závisia ďalšie dôležité organizačné záležitosti. Registrovať sa môžete na tomto mieste . ...
Čítaj ďalej o Už len deväť dní na lacnejšiu registráciu »

Jednou vetou (11)

Prinášame novinky, ktoré priniesol jedenásty pracovný týždeň (od 14. do 20. marca) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (11) »

Snem schválil zákon na SDM

Snem Poľskej republiky 18. marca schválil špeciálny zákon týkajúci sa Svetových dní mládeže, ktorý má zjednodušiť prípravy a priebeh stretnutia s pápežom Františkom v oblasti týkajúcej sa povinností štátnych služieb a miestnej samosprávy. Okrem iného reguluje problémy spojené s obsluhou a organizáciou podujatia, jeho zabezpečením po stránke technickej a zdravotnej, a tiež kompetencie Malopoľského guvernéra. Tieto úpravy sú nevyhnutné, keďže podujatia duchovného charakteru nespadajú do ústavných predpisov o bezpečnosti masových podujatí.
Čítaj ďalej o Snem schválil zákon na SDM »

Novéna k Božiemu milosrdenstvu

Čaká nás Veľká noc - najväčšie sviatky v roku. Od Veľkého piatku, ktorý tento rok pripadá na 25. marca, vás pozývame k modlitbe novény k Božiemu milosrdenstvu od sestry Faustíny,  ktorú vám ponúkame pri príležitosti Milosrdného roka. Nájdete ju na tomto mieste .  "Novéna k Božiemu milosrdenstvu, ktorú mi prikázal Ježiš napísať a vykonať pred sviatkom...
Čítaj ďalej o Novéna k Božiemu milosrdenstvu »

Jednou vetou (10)

Prinášame novinky, ktoré priniesol desiaty pracovný týždeň (od 7. do 13. marca) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (10) »

Náčrt programu pápeža v Poľsku

Biskup Damián Muskus, generálny koordinátor Organizačného výboru SDM Krakov 2016, predstavil rámcový program návštevy pápeža Františka v Poľsku. Oznámil ho novinárom, s ktorými sa stretol 12. marca 2016.
Čítaj ďalej o Náčrt programu pápeža v Poľsku »

Zbierka na Spiši

V Spišskej diecéze sa druhú marcovú nedeľu (13. marca 2016) konala finančná zbierka na podporu putovania mladých na Svetové dni mládeže v Krakove. Spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka túto zbierku avizoval vo zverejnenom liste, ktorý sa čítal počas nedeľných oznamov vo všetkých farnostiach diecézy týždeň pred samotnou zbierkou. Okrem vyhlásenia finančnej zbierky otec biskup mladých vyzval k budovaniu mládežníckych spoločenstiev, v ktorých by „čítali Božie slovo, spoločne sa modlili a rozprávali o svojej viere, a tak zakúsili, že Pán Ježiš je živý a je prítomný v spoločenstve viery.“
Čítaj ďalej o Zbierka na Spiši »

Zvon Milosrdenstva

V zlievarenskej dielni Jana Felczyńskiego v meste Przemysl dokončili 11. marca Zvon milosrdenstva. Visieť bude v Campus Misericordiae, kde sa uskutočnia aj augustové Svetové dni mládeže a zaznie na privítanie pápeža Františka. Zvon váži 500 kg, priemer má okolo 93 cm a znie v tóne a1. Ozdobený bude symbolom Svetových dní mládeže a tromi erbami : erbom pápeža Františka, kardinála Stanislawa Dziwisza a pápeža Jána Pavla II. Zlievarenská dielňa už má za sebou množstvo úspešných projektov, medzi nimi dokonca aj veľké desaťtonové zvony.
Čítaj ďalej o Zvon Milosrdenstva »

Jednou vetou (9)

Prinášame novinky, ktoré priniesol deviaty pracovný týždeň v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. V krátkosti opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (9) »

Ako ísť do Krakova samostatne?

Často nám píšete, že plánujete ísť na Svetové dni mládeže do Krakova len na víkend, prípadne vám balík pútnika, ktorý ponúkame v rámci slovenskej registrácie nevyhovuje. Ako slovenskí organizátori vám odporúčame účasť na celých Svetových dňoch mládeže a registráciu cez slovenskú stránku, ktorá je pre vás omnoho jednoduchšia. Ak sa však predsa rozhodnete pre samostatnú registráciu, ponúkame...
Čítaj ďalej o Ako ísť do Krakova samostatne? »

Do Krakova cez diecézy

Viete, že už na Kvetnú nedeľu (tento rok 20. marca) nás čaká Svetový deň mladých? U nás je tradične spojený so stretnutím biskupov s mladými v jednotlivých diecézach. Neváhajte a príďte. Je to náš ďalší spoločný krok na ceste na Svetové dni mládeže do Krakova. BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA ŽILINSKÁ DIECÉZA NITRIANSKA DIECÉZA BANSKOBYSTRICKÁ DIECÉZA KOŠICKÁ...
Čítaj ďalej o Do Krakova cez diecézy »

Na SDM prídu všetci biskupi

Na Svetové dni mládeže do Krakova pocestujú všetci slovenskí biskupi. Potvrdili to počas svojho posledného plenárneho zasadnutia, na ktorom sme im priblížili zákulisie príprav. Tešíme sa z toho a zverujeme ich do vašich modlitieb. Sú naši pastieri, tešíme sa na nich.
Čítaj ďalej o Na SDM prídu všetci biskupi »

Počas Godzone konferencie bude reč aj o SDM

Počas konferencie, ktorú v apríli organizuje projekt Godzone, bude reč aj o SDM. Rada pre mládež a univerzity tam bude mať totiž svoj info stánok, v ktorom budú môcť mladí získať propagačné materiály SDM a dozvedieť sa viac o tomto celosvetovom podujatí. Evanjelizačný projekt Godzone pozýva na toto dvojdňové stretnutie mladých z celého Slovenska. Godzone konferencia sa uskutoční 8. a 9....
Čítaj ďalej o Počas Godzone konferencie bude reč aj o SDM »

Rozbieha sa akreditácia pre médiá

Organizačný výbor SDM spustil oficiálnu akreditáciu novinárov na Svetové dni mládeže, ako aj na návštevu pápeža Františka v Poľsku, ktorá sa uskutoční v lete tohto roka. Akreditácia tlače bude udeľovaná na základe akreditačných žiadostí podaných prostredníctvom formulára, ktorý možno nájsť na stránke:  www.pope2016.com   alebo na stránke SDM:  www.krakow2016.com . Akreditácia...
Čítaj ďalej o Rozbieha sa akreditácia pre médiá »

Jednou vetou (8)

Prinášáme novinky, ktoré priniesol ôsmy pracovný týždeň v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. V krátkosti opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (8) »

Spúšťame prípravu slovenského programu

Veľký otvárací ceremoniál, spojený s vystúpením viacerých hudobných hostí, sväté omše s viacerými biskupmi a slovenské katechézy, sprevádzané sprievodným duchovným a umeleckým programom, ktorý vychádza z posolstva pápeža Františka k 31. svetovému dňu mládeže (SDM). To sú hlavné body slovenského programu, ktorý zažijú v lete mladí Slováci na Svetových dňoch mládeže. Absolvujú ho v poľskom meste Skawina (na snímkach), ktorá je približne dvadsať kilometrov od dejiska SDM v Krakova. Väčšina Slovákov bude bývať priamo v tomto meste, ostatní v susedných farnostiach. Jeho prípravu v týchto dňoch predebatovali zástupcovia tímu v Poľsku a na Slovensku. Slovenský program bude súčasťou sprievodného, na ktorý nadviaže hlavný program mladých so Svätým Otcom Františkom.
Čítaj ďalej o Spúšťame prípravu slovenského programu »

MILOSRDNE v Lučenci

Propagácia Svetových dní mládeže (SDM) naplno prebieha v Rožňavskej diecéze. S celosvetovým sviatkom viery zoznámil mladých žiakov v základnej škole v Lučenci Patrik Balász, zodpovedný za pastoráciu mládeže v diecéze.
Čítaj ďalej o MILOSRDNE v Lučenci »

Prečo ísť na Magis 2016?

Blíži sa koniec registrácie na Magis 2016, ktorý sa uskutoční od 15. do 25. júla v Poľsku, Česku, na Litve i na Slovensku. Ide o jezuitský „predprogram“ Svetových dní mládeže v Krakowe, na ktoré sa po svojom ukončení plynule napojí. Prečo sa naň oplatí prihlásiť a aké sú najväčšie výzvy a plusy Magisu? Skúsime vymenovať aspoň 4 charakteristické črty programu Magis, ktoré môžu zmeniť život každého účastníka.
Čítaj ďalej o Prečo ísť na Magis 2016? »

Radujme sa z radosti

Radosť je hlavnou témou ďalšej katechézy z našej duchovnej prípravy Milosrdný rok na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia už tento rok v júli v poľskom Krakove. Už na začiatku sa nám prihovára sestra premonštrátka Siarda Peticová. "Vieš si predstaviť aká radosť „vypukne“ v nebi? Je to radosť milosrdného Boha, ktorý znova nachádza svojich synov a svoje dcéry. Boh má potešenie z toho, keď vidí, že sa neustále obraciame k nemu. Potešujme nášho milosrdného Boha touto radosťou z hriešnika, ktorý robí pokánie," píše v špeciálnom liste pre mladých.
Čítaj ďalej o Radujme sa z radosti »

Prinášame otázky a odpovede

Svetové dni mládeže v Krakove sa nezadržateľne blížia. Už len pár týždňov máte na to, aby ste využili prvú časť slovenskej registrácie (do konca marca). Denne nám píšete rozličné otázky, na ktoré sa snažíme - podľa možností - odpovedať. Pripravili sme si však jednu novinku. Špeciálnu podstránku, na ktorej odpovedáme. FAQ - Vaše často kladené otázky a odpovede na ne . Môžem prísť...
Čítaj ďalej o Prinášame otázky a odpovede »

Ďalšie tisícky letákov SDM

Rada pre mládež a univerzity KBS pokračuje v promo kampani na podporu účasti slovenských mladých na Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove. Potom, ako ešte októbri vytlačila tisícky plagátov, letákov a bannerov, v najbližších dňoch chystá dotlač ďalších. Ide o letáky, ktoré pozývajú k účasti, i oficiálnu modlitbu SDM.  Tieto promo materiály je možné nájsť bezplatne aj na...
Čítaj ďalej o Ďalšie tisícky letákov SDM »

Tím Rady na veľvyslanectve

Predstavitelia Veľvyslanectva Poľskej republiky na Slovensku prijali vo štvrtok 11. februára 2016 zástupcov Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Spoločne prediskutovali viaceré možnosti vzájomnej spolupráce pred Svetovými dňami mládeže v Krakove. Od veľvyslanectva náš tím získal aj sériu propagačných materiálov, ktoré sú určené pre mladých ľudí zo Slovenska.
Čítaj ďalej o Tím Rady na veľvyslanectve »
Ukazujem 1 - 100 z 177 výsledkov.
Položiek na stránku 100
z 2