Idete na Svetové dni mládeže do Krakova?

Prinášame pár rád, ktoré pripravili Veľvyslanectvo SR vo Varšave v spolupráci s Generálnym konzulátom SR v Krakove.
Čítaj ďalej o Idete na Svetové dni mládeže do Krakova? »

Na Festivale mladých vystúpi 360 umelcov

Registrácia účastníkov na Festival mladých a do Centra povolaní sa oficiálne skončila. Na tvorbe programu sprevádzajúceho Svetové dni mládeže sa podieľali mladí umelci z celého sveta. Festival mladých a Centrum povolaní predstavujú podujatia pripravované pri príležitosti Svetových dní mládeže v Krakove. Iniciatívy majú ukázať mladú a živú cirkev, jej rozmanitosť a otvorenosť pre prijatie ľudí rôznych kultúr z celého sveta.
Čítaj ďalej o Na Festivale mladých vystúpi 360 umelcov »

Pápežovi bude spievať i Slovák

Matej Stachera. Rodák z Oravy, ktorý hrá na klavíri, husliach a gitare. Študent učiteľstva hudobného umenia a spevu na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku. Aktuálne spieva v zbore KU Benedictus, v Schole cantorum doc. Janky Bednárikovej, ale aj v zbore Nanebovzatej Panny Márie v Chlebniciach (ako sólista). A teraz získal jedinečnú možnosť. Ako jediný Slovák je jedným z 300 členov speváckeho zboru, ktorý vystúpi počas Svetových dní mládeže v Krakove (25. - 31. júla 2016). Zbor tvoria speváci z niekoľkých krajín sveta - Poľska, Francúzska, Nemecka, Kazachstanu, Talianska, Českej republiky, Chorvátska, Austrálie a Spojených štátov amerických. Vystúpia spoločne so symfonickým orchestrom. Zoznámte sa s ním.
Čítaj ďalej o Pápežovi bude spievať i Slovák »

Mladí Misionári Milosrdenstva

Mládež, pripravujúca sa na júlové stretnutie s pápežom Františkom v Krakove, zobrala vážne jeho výzvu, aby boli „milosrdní ako Otec“. Toto heslo, ktoré sprevádza duchovné prežívanie mimoriadneho Svätého Roku milosrdenstva, bude tiež viditeľné počas Svetových Dní Mládeže.
Čítaj ďalej o Mladí Misionári Milosrdenstva »

Naša registrácia končí o 7 dní

Už len týždeň potrvá oficiálna slovenská registrácia na letné Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Mladí, ktorí ju chcú využiť, sa môžu prihlásiť na internetovej stránke  www.svetovednimladeze.sk . Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a Kanet, n.o., ktorí spolu s mládežníckymi organizáciami a inštitúciami registráciu zabezpečujú, upozornili, že...
Čítaj ďalej o Naša registrácia končí o 7 dní »

Jednou vetou (20)

Prinášame novinky, ktoré priniesol dvadsiaty pracovný týždeň (od 16. do 22. mája 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (20) »

Čo nás čaká v Skawine a Krakove?

Na čo bude zameraný slovenský program v Skawine? Na čo sa môžeme tešiť? Budú to nejaké známe tváre alebo špeciálne prekvapenia? Čítajte ďalej.
Čítaj ďalej o Čo nás čaká v Skawine a Krakove? »

Vzniklo call centrum o SDM

Organizačný výbor SDM sprevádzkoval špeciálne Call centrum. Dobrovoľníci na ňom zodpovedajú na všetky otázky, ktorý sa týkajú SDM 2016 v Krakove v 5 jazykoch. Linka funguje od 17. mája 2016 v 5 jazykoch: v poľskom, anglickom, španielskom, anglickom a vo francúzskom jazyku. Po vytočení telefónneho čísla +48 124 467 333 nasleduje výber jazyka. S pomocou dobrovoľníkov z Call centra môžete rátať v čase od 9,00-13,00 a od 14,00-17,00 poľského času.
Čítaj ďalej o Vzniklo call centrum o SDM »

Naša návšteva Skawiny

Tím Svetových dní mládeže (SDM) na Slovensku zavítal už po tretíkrát do poľského mestečka Skawina, kde bude v júli prebiehať slovenský program počas SDM. O návšteve hovoríme s kňazom Ondrejom Chrvalom, tajomníkom Rady pre mládež a univerzity KBS, ktorá koordinuje púť Slovákov do Krakova.
Čítaj ďalej o Naša návšteva Skawiny »

Na motorke do Vatikánu

Do 20. mája prebieha prihlasovanie sa na púť motorkárov do Vatikánu. Vyrazia z Krakova (18. júna) a po štyroch dňoch putovania sa stretnú na Námestí sv. Petra vo Vatikáne so Svätým Otcom Františkom.
Čítaj ďalej o Na motorke do Vatikánu »

Jednou vetou (19)

Prinášame novinky, ktoré priniesol devätnásty pracovný týždeň (od 9. do 15. mája 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (19) »

Na SDM príde 1500 skautov z 11 krajín

Strážkyne a Roveri z katolíckeho skautingu budú v čase konania SDM plniť poriadkovú aj informačnú funkciu v Oblastiach zmierenia. Budú usmerňovať kaplánov aj spovedajúcich sa do voľných konfesionálov a dbať na dodržiavanie ticha a poriadku. Celkovo príde v júli do Krakova 1500 skautov z 11 krajín Európy.
Čítaj ďalej o Na SDM príde 1500 skautov z 11 krajín »

Vytvor si profilovku s logom SDM

Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove sa blížia nenávratnou rýchlosťou. Chcete nám pomôcť s ich propagáciou? Nahrajte si profilovú fotografiu loga SDM na svoj profil na Facebooku. Môžete si zmeniť profilovú fotku buď na Facebooku pomocou aplikácie alebo ak máte fotografiu v počítači, môžete si ju nahrať a systém vám vygeneruje novú s logom SDM 2016. Túto možnosť vám prináša tím mladých z...
Čítaj ďalej o Vytvor si profilovku s logom SDM »

Pápežské prekvapenie na SDM

Pápež František má pre mládež špeciálnu ponuku. „Buďte ako Frassati!“ odkazuje na ich rovesníka. Relikvie bl. Pier Giorgia Frassatiho prídu do Krakova na Svetové Dni Mládeže.
Čítaj ďalej o Pápežské prekvapenie na SDM »

Jednou vetou (18)

Prinášame novinky, ktoré priniesol osemnásty pracovný týždeň (od 2. do 8. mája 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (18) »

Pápežské okno v paláci

Okno, odkiaľ pozdravoval ľudí Ján Pavol II. zakaždým, keď navštívil Krakov, sa nachádza na prvom poschodí Arcibiskupského paláca pri Františkánskej ulici 3. V okne ozdobenom bielo-žltými kvetmi vidno podobizeň poľského pápeža. Prvý raz sa v ňom objavil Ján Pavol II. počas jeho prvej návštevy rodného Poľska v roku 1979 a do neskorých nočných hodín viedol dialóg so spievajúcou a modliacou sa mládežou.
Čítaj ďalej o Pápežské okno v paláci »

Dni v diecézach - 137 tisíc pútnikov

Už o necelé tri mesiace sa začnú Dni v diecézach. Do týchto dní je na ne nahlásených viac ako 137 tisíc pútnikov zo 133 krajín sveta. Tieto udalosti bezprostredne predchádzajúce Svetovým dňom mládeže v Krakove sa budú konať v dňoch 20. - 25. júla v 41 rímskokatolíckych a 2 gréckokatolíckych diecézach.
Čítaj ďalej o Dni v diecézach - 137 tisíc pútnikov »

Jednou vetou (17)

Prinášame novinky, ktoré priniesol sedemnásty pracovný týždeň (od 25. apríla do 1. mája 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (17) »

Máme nové promo video

Mladí, ktorí sa chcú prihlásiť na Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove, tak môžu učiniť už len posledný mesiac. Do konca minulého sa ich zaregistrovalo vyše 3 000 zo všetkých kútov Slovenska. Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a Kanet, n.o., ktorí spolu s mládežníckymi organizáciami a inštitúciami zabezpečujú registráciu na púť mladých do Poľska, upozorňujú, že registrácia je k účasti nevyhnutná. Očakávajú, že na akciu, na ktorú ich pozval pápež František, príde okolo 5 000 Slovákov. Druhá fáza slovenskej registrácie sa skončí v posledný májový deň, potom sa už bude dať registrovať len na oficiálnej poľskej webstránke SDM. Špeciálne na ňu upozorňuje aj nové promo video. Mladí Slováci v ňom pozývajú do Krakova priamo z miesta diania.
Čítaj ďalej o Máme nové promo video »

Vzniká unikát - album milosrdenstva

Tím Svetových dní mládeže (SDM) na Slovensku chystá v pozadí jeden unikát. Vďaka spolupráci s tvorivou skupinou Poetica Musica vznikne album piesní, ktorý sa dotkne rôznych aspektov milosrdenstva. Na projekte spolupracuje s Pavlom Dankom, členom centrálneho tímu SDM, ktorý je zodpovedný za prípravu slovenského programu v Krakove. Album vznikne po vyvrcholení celoročnej duchovnej prípravy Milosrdný rok na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia v júli v Krakove. Celkovo na ňom bude deväť piesní. Ich názvy súvisia s akronymom MILOSRDNE. Ten je zložený zo začiatočných písmen deviatich slov, ktoré sú názvami deviatich katechéz Milosrdného roka (Matka, Ilúzia, Liek, Odpustenie, Stôl, Radosť, Domov, Náklonnosť, Evanjelium).
Čítaj ďalej o Vzniká unikát - album milosrdenstva »

Úradníci o prípravách SDM

Krakovskí úradníci zverejnili správu o stave príprav na Svetové dni mládeže (SDM). Dokument, ktorý bol pripravený pracovnou skupinou v spolupráci s Organizačným tímom SDM (OT SDM), opisuje stav k 31. marcu. Magistrát bude informovať o stave príprav každý mesiac.
Čítaj ďalej o Úradníci o prípravách SDM »

Spojme sa spolu v modlitbách za mladých

Celoslovenský Týždeň modlitieb mladých za mladých chystá v máji (15. - 22. 5. 2016) Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a Komisia pre mládež v Spišskej diecéze . Tentokrát je jednou z hlavných sprievodných aktivít v príprave na Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Nosnou témou kampane bude milosrdenstvo. Mladí dostanú počas týždňa pozvania k tomu, aby...
Čítaj ďalej o Spojme sa spolu v modlitbách za mladých »

Už je nás tritisíc

Do Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove zostávajú necelé tri mesiace a už teraz je zaregistrovaných okolo 3000 Slovákov. Po prvej fáze, ktorú sme uzavreli v marci, sa druhá končí v máji. Nezabudnite, registrácia je k účasti nevyhnutná. Inšpirujte sa pápežom Františkom, ktorý sa prihlásil ako prvý. Neváhajte, našu duchovná príprava vrcholí, čaká nás jej ôsme pokračovanie . ...
Čítaj ďalej o Už je nás tritisíc »

Jednou vetou (16)

Prinášame novinky, ktoré priniesol pätnásty pracovný týždeň (od 18. do 24. apríla 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (16) »

Obmedzenia letov i kontroly na hraniciach

Júlové Svetové dni mládeže v Krakove (i summit NATO na Národnom štadióne vo Varšave) si vyžiadajú niekoľko obmedzení. Ako informovalo Operačné vedenie ozbrojených síl, obmedzené budú niektoré lety. V praxi sa to nevzťahuje na pravidelné lety štátnych a privátnych liniek veľkých lietadiel, ale len letov malých lietadiel. Od 4. júla do 2.augusta tiež budú obnovené kontroly na vnútornej hranici Poľska. Kontrola bude obnovená na vnútornej hranici Európskej únie s Nemeckom, Slovenskom, Českou republikou a Litvou a v prístavoch a na letiskách. Cieľom tohto nariadenia je zabrániť prístup do Poľska ľuďom, ktorí môžu narušiť verejný poriadok alebo iným spôsobom ohroziť bezpečnosť.
Čítaj ďalej o Obmedzenia letov i kontroly na hraniciach »

Jednou vetou (15)

Prinášame novinky, ktoré priniesol štrnásty pracovný týždeň (od 11. do 17. apríla 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (15) »

Poľskí hostia v Bratislave

Hostí z Poľska privítali na Veľvyslanectve Poľskej republiky v Bratislave. Na SDM do Krakova pozývame na tlačovej konferencii v Poľskom inštitúte. Kuchyňu SDM sme predstavili pri prijatí u Mons. Stanislava Zvolenského. Na Prešporáčiku sme hosťom predstavili zákutia Starého mesta. Ďalšou našou zastávkou bola TV Lux.  A ide sa do...
Čítaj ďalej o Poľskí hostia v Bratislave »

Piotr Rubik a sestra Cristina na SDM

Oratórium Piotra Rubika na Hlavnom Rynku, ako aj vystúpenie víťazky „Voice of Italy“, sestry Cristiny Scucci, v rámci Festivalu Halleuyah si budú môcť vypočuť účastníci SDM. Festival Mladých registruje už 350 prihlášok.
Čítaj ďalej o Piotr Rubik a sestra Cristina na SDM »

Pápež vyspovedá na SDM piatich mladých

Sanktuárium sv. Jána Pavla II., v ktorom sa nachádzajú jeho relikvie, vzniklo na mieste fabriky. Počas okupácie v nej pracoval aj Karol Wojtyła - neskorší pápež Ján Pavol. Na tomto mieste 30. júla pápež František vyspovedá päť mladých ľudí: v talianskom, španielskom a francúzskom jazyku.
Čítaj ďalej o Pápež vyspovedá na SDM piatich mladých »

Slovákov pozýva primátor Skawiny

Primátor poľského mesta Skawina Pawel Kolasa pozýva všetkých mladých zo Slovenska na Svetové dni mládeže (SDM) do Krakova. Urobil tak v liste, ktorý adresoval centrálnemu tímu SDM na Slovensku. Práve v Skawine sa uskutoční slovenský program počas SDM. Rada pre mládež a univerzity KBS, ktorá koordinuje slovenských pútnikov, očakáva, že do tohto mesta a dekanátu príde posledný júlový...
Čítaj ďalej o Slovákov pozýva primátor Skawiny »

Auschwitz chcú vidieť státisíce mladých

Podľa údajov Rady mládeže bielsko-żywieckiej diecézy prejavilo záujem o návštevu bývalého nemeckého koncentračného tábora Auschwitz približne 360 tisíc účastníkov Svetových dní mládeže v Krakove. Pre účastníkov SDM, ktoré sa uskutočnia v Krakove od 26. do 31. júla, sú určené špeciálne termíny prehliadok Múzea Auschwitz v dňoch 20. - 28. júla a 1. - 3. augusta. Každú hodinu bude môcť takto bývalí nacistický tábor navštíviť až 3 tisíc osôb - počas týchto dní ním prejde približne 396 tisíc pútnikov.
Čítaj ďalej o Auschwitz chcú vidieť státisíce mladých »

V UPeCe v Bratislave bude Poľský večer

Tím Svetových dní mládeže (SDM) na Slovensku, Kanet, n. o., Veľvyslanectvo Poľskej republiky v Bratislave a Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave pozývajú na jedinečnú akciu s názvom "Poľský večer". Uskutoční v utorok 19. apríla o 20:00 v priestoroch UPeCe Mlynskej doline v Bratislave. Hostia z Poľska - o. Stanisław Tasiemski, OP a Andrzej Pietrzyk a o. Ondrej Chrvala, vedúci centrálneho tímu SDM na Slovensku predstavia hlavné novinky z príprav na SDM, v programe odznejú aj svedectvá, prečo cestovať na konci júla tohto roka na stretnutie s miliónmi mladých ľudí a pápežom Františkom do Krakova. Nebude chýbať hymna SDM 2016 v slovenčine i vystúpenie víťazky súťaže Gospel talent 2013 Slávky Tkáčovej.
Čítaj ďalej o V UPeCe v Bratislave bude Poľský večer »

Jednou vetou (14)

Prinášame novinky, ktoré priniesol trinásty pracovný týždeň (od 4. do 10. apríla 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (14) »

SDM očami vedy

Organizátori, účastníci a výskumníci z celého sveta sa stretli v uplynulých dňoch v Krakove na medzinárodnej konferencii, ktorú zorganizovali Jagellonská Univerzita a Univerzita Jána Pavla II. v Krakove, za podpory miestnej arcidiecézy. Debatovali o fenoméne SDM. Predstavili i výsledky výskumov tohto fenoménu.
Čítaj ďalej o SDM očami vedy »

Tím SDM s vedením Skawiny

Tím Svetových dní mládeže na Slovensku prijalo vo štvrtok po prvýkrát oficiálne vedenie poľského mesta Skawina, kde bude počas leta prebiehať slovenský program počas Svetových dní mládeže (SDM). Zástupcovia Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) i vedúci vybraných tímov predstavili na pracovnom stretnutí hlavné body vzájomnej spolupráce. Rokovanie, na ktorom sa zúčastnil aj tajomník Rady Ondrej Chrvala, nadväzuje na sériu viacerých stretnutí s poľskými koodinátormi SDM. Na stretnutí nechýbal primátor mesta Paweł Kolasa a ďalší zástupcovia mesta a cirkevných inštitúcii. Spolu debatovali napríkald o zabezpečení rôznych technických záležitosti (zabezpečenie pódii pre program, sociálne zariadenia a iné), ale aj koordinácii a logistike slovenských pútnikov v Skawine.
Čítaj ďalej o Tím SDM s vedením Skawiny »

So Slovákmi aj Austrálčanka

Cesta na Svetové dni mládeže (SDM) býva rôzna. Originálne sa tam chystá slovensko-austrálsky pár Pali a Ileana, ktorí sa spolu prihlásili cez Arcidiecézne centrum mládeže v Prešove. SDM ešte nezažili. Spolu však opakujú, že treba žiť dobre pre prítomný okamih a všetko ostatné bude tak ako má byť a Boh nám ukáže správnu cestu. Prečo to neskúsiť na SDM?
Čítaj ďalej o So Slovákmi aj Austrálčanka »

Ako dopadla prvá fáza registrácie?

Do Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove zostáva necelé štyri mesiace a už teraz je zaregistrovaných vyše 2 800 Slovákov. Vyplýva to z prvej fázy slovenskej registrácie, ktorá prebiehala od novembra do marca. Prinášame oficiálne údaje. Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktorá koordinuje slovenských pútnikov v Poľsku, zároveň tento mesiac spustila druhú fázu. Potrvá do konca mája. V Poľsku, kde sa uskutočnia už druhé SDM, očakávajú účasť okolo 2,5 milióna mladých ľudí z celého sveta. Pozýva ich pápež František, ktorý sa prihlásil ako prvý. Registrácia k účasti je nevyhnutná. Vďaka nej získajú všetci prihlásení balíček pútnika, stravu, dopravu v Krakove, ubytovanie, voľné vstupy na slovenský program, ako aj program SDM v Krakove a ďalšie výhody (napríklad voľné vstupy v meste Krakov a okolí).
Čítaj ďalej o Ako dopadla prvá fáza registrácie? »

Máriov príbeh a SDM

Svetové dni mládeže (SDM) sa nezadržateľne blížia. Na našej ceste k nim prinášame svedectvo Mária. Pozýva i inšpiruje. Neviete, či sa máte prihlásiť do Krakova. Spoznajte príbeh Mária. Pomôže vám pri rozhodovaní :-)
Čítaj ďalej o Máriov príbeh a SDM »

Bezpečnosť je dôležitá

„Cirkev neberie otázky bezpečnosti na ľahkú váhu,“ povedal počas tlačovej konferencie na dvore arcibiskupskej kúrie v Krakove biskup Damian Muskus. Stretnutie s médiami bolo zvolané na základe informácii uverejňovaných v súvislosti s obsahom správy Vládneho centra pre bezpečnosť k organizácii Svetových dní mládeže. „Chcel som všetkých uistiť, že informácie uvedené v správe nám boli známe hneď po jej vypracovaní, o všetkom vieme najmenej od 20. marca,“ informoval novinárov konferencie biskup Muskus, generálny koordinátor organizačného výboru SDM 2016 v Krakove.
Čítaj ďalej o Bezpečnosť je dôležitá »

Jednou vetou (13)

Prinášame novinky, ktoré priniesol trinásty pracovný týždeň (od 28. marca do 3. apríla 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (13) »

Vedúci tímov v Žiline

Viac než 20 mladých ľudí zo slovenského prípravného tímu sa v nedeľu Božieho milosrdenstvba (3. apríla) vydala na cestu do Žiliny, kde sa stretli na druhom prípravnom stretnutí pred Svetovými dňami mládeže v Krakove. Jednodňovú návštevu hostil Biskupský úrad v Žiline, kde ich do služby povzbudil žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, predseda Rady pre mládež a univerzity KBS, ktorá koordinuje púť slovenských pútnikov v Poľsku.
Čítaj ďalej o Vedúci tímov v Žiline »

Koľko je do SDM?

Mladí z celého sveta dychtivo odpočítavajú dni do začiatku Svetových dní mládeže v Krakove. Keďže všetci sa tak veľmi tešíme na túto veľkú udalosť, prečo teda nespojiť svoje sily? Tak sa zrodila myšlienka neobyčajného projektu, do ktorého sa zapojil už aj pápež František.
Čítaj ďalej o Koľko je do SDM? »

Začína druhá fáza registrácie

Nestihli ste prvú fázu slovenskej registrácie na Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove? Nevadí, práve dnes začína druhá, ktorá potrvá do konca mája 2016. Prvú fázu, ktorú vyhodnotíme v najbližších dňoch, využilo niekoľko stoviek mladých zo Slovenska i zahraničia. Pozývame vás všetkých. Upozorňujeme, že registrácia k účasti je nevyhnutná. Vďaka nej získate balíček pútnika, stravu, dopravu...
Čítaj ďalej o Začína druhá fáza registrácie »

Pozvime priateľov domov - na SDM

Číslo sedem je považované za symbol plnosti. Naša duchovná príprava na Svetové dni mládeže (SDM) však pri ňom nekončí. Pokračuje ďalšou časťou s druhou etapou slovenskej registrácie do Krakova. Náš „domov“ zažijeme i na SDM. Tak sa volá i nová katechéza v našej spoločnej príprave. Nezabudnite, prihláste sa, stojí to za to. Túžime po tom, aby sme sa tam spolu všetci stretli.
Čítaj ďalej o Pozvime priateľov domov - na SDM »

Stiahnite si aplikáciu SDM 2016

Slovákom, ktorí sa chystajú na letné Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove, pomôže získať základné informácie o tejto akcii nová aplikácia pre mobilné telefóny (so systémom Android). Vytvorili ju Saleziáni don Bosca. Aplikácia s názvom "SDM 2016" obsahuje časti z katechéz, ktoré tvoria súčasť viacmesačnej duchovnej prípravy na stretnutie so státisicami mladých ľudí z celého sveta a pápežom...
Čítaj ďalej o Stiahnite si aplikáciu SDM 2016 »

Jednou vetou (12)

Prinášame novinky, ktoré priniesol dvanásty pracovný týždeň (od 21. do 27. marca) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (12) »

Už len deväť dní na lacnejšiu registráciu

Už len deväť dní je možné využiť prvú fázu slovenskej registrácie na Svetové dni mládeže do Krakova. Do 31. marca 2016 máte možnosť zaregistrovať sa o 20 eur lacnejšie. Odporúčame sa zaregistrovať posledné marcové dni, aby ste zbytočne neplatili viac, no zároveň preto, lebo od včasnej registrácie závisia ďalšie dôležité organizačné záležitosti. Registrovať sa môžete na tomto mieste . ...
Čítaj ďalej o Už len deväť dní na lacnejšiu registráciu »

Jednou vetou (11)

Prinášame novinky, ktoré priniesol jedenásty pracovný týždeň (od 14. do 20. marca) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (11) »

Snem schválil zákon na SDM

Snem Poľskej republiky 18. marca schválil špeciálny zákon týkajúci sa Svetových dní mládeže, ktorý má zjednodušiť prípravy a priebeh stretnutia s pápežom Františkom v oblasti týkajúcej sa povinností štátnych služieb a miestnej samosprávy. Okrem iného reguluje problémy spojené s obsluhou a organizáciou podujatia, jeho zabezpečením po stránke technickej a zdravotnej, a tiež kompetencie Malopoľského guvernéra. Tieto úpravy sú nevyhnutné, keďže podujatia duchovného charakteru nespadajú do ústavných predpisov o bezpečnosti masových podujatí.
Čítaj ďalej o Snem schválil zákon na SDM »

Novéna k Božiemu milosrdenstvu

Čaká nás Veľká noc - najväčšie sviatky v roku. Od Veľkého piatku, ktorý tento rok pripadá na 25. marca, vás pozývame k modlitbe novény k Božiemu milosrdenstvu od sestry Faustíny,  ktorú vám ponúkame pri príležitosti Milosrdného roka. Nájdete ju na tomto mieste .  "Novéna k Božiemu milosrdenstvu, ktorú mi prikázal Ježiš napísať a vykonať pred sviatkom...
Čítaj ďalej o Novéna k Božiemu milosrdenstvu »

Jednou vetou (10)

Prinášame novinky, ktoré priniesol desiaty pracovný týždeň (od 7. do 13. marca) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (10) »

Náčrt programu pápeža v Poľsku

Biskup Damián Muskus, generálny koordinátor Organizačného výboru SDM Krakov 2016, predstavil rámcový program návštevy pápeža Františka v Poľsku. Oznámil ho novinárom, s ktorými sa stretol 12. marca 2016.
Čítaj ďalej o Náčrt programu pápeža v Poľsku »

Zbierka na Spiši

V Spišskej diecéze sa druhú marcovú nedeľu (13. marca 2016) konala finančná zbierka na podporu putovania mladých na Svetové dni mládeže v Krakove. Spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka túto zbierku avizoval vo zverejnenom liste, ktorý sa čítal počas nedeľných oznamov vo všetkých farnostiach diecézy týždeň pred samotnou zbierkou. Okrem vyhlásenia finančnej zbierky otec biskup mladých vyzval k budovaniu mládežníckych spoločenstiev, v ktorých by „čítali Božie slovo, spoločne sa modlili a rozprávali o svojej viere, a tak zakúsili, že Pán Ježiš je živý a je prítomný v spoločenstve viery.“
Čítaj ďalej o Zbierka na Spiši »

Zvon Milosrdenstva

V zlievarenskej dielni Jana Felczyńskiego v meste Przemysl dokončili 11. marca Zvon milosrdenstva. Visieť bude v Campus Misericordiae, kde sa uskutočnia aj augustové Svetové dni mládeže a zaznie na privítanie pápeža Františka. Zvon váži 500 kg, priemer má okolo 93 cm a znie v tóne a1. Ozdobený bude symbolom Svetových dní mládeže a tromi erbami : erbom pápeža Františka, kardinála Stanislawa Dziwisza a pápeža Jána Pavla II. Zlievarenská dielňa už má za sebou množstvo úspešných projektov, medzi nimi dokonca aj veľké desaťtonové zvony.
Čítaj ďalej o Zvon Milosrdenstva »

Jednou vetou (9)

Prinášame novinky, ktoré priniesol deviaty pracovný týždeň v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. V krátkosti opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (9) »

Ako ísť do Krakova samostatne?

Často nám píšete, že plánujete ísť na Svetové dni mládeže do Krakova len na víkend, prípadne vám balík pútnika, ktorý ponúkame v rámci slovenskej registrácie nevyhovuje. Ako slovenskí organizátori vám odporúčame účasť na celých Svetových dňoch mládeže a registráciu cez slovenskú stránku, ktorá je pre vás omnoho jednoduchšia. Ak sa však predsa rozhodnete pre samostatnú registráciu, ponúkame...
Čítaj ďalej o Ako ísť do Krakova samostatne? »

Do Krakova cez diecézy

Viete, že už na Kvetnú nedeľu (tento rok 20. marca) nás čaká Svetový deň mladých? U nás je tradične spojený so stretnutím biskupov s mladými v jednotlivých diecézach. Neváhajte a príďte. Je to náš ďalší spoločný krok na ceste na Svetové dni mládeže do Krakova. BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA ŽILINSKÁ DIECÉZA NITRIANSKA DIECÉZA BANSKOBYSTRICKÁ DIECÉZA KOŠICKÁ...
Čítaj ďalej o Do Krakova cez diecézy »

Na SDM prídu všetci biskupi

Na Svetové dni mládeže do Krakova pocestujú všetci slovenskí biskupi. Potvrdili to počas svojho posledného plenárneho zasadnutia, na ktorom sme im priblížili zákulisie príprav. Tešíme sa z toho a zverujeme ich do vašich modlitieb. Sú naši pastieri, tešíme sa na nich.
Čítaj ďalej o Na SDM prídu všetci biskupi »

Počas Godzone konferencie bude reč aj o SDM

Počas konferencie, ktorú v apríli organizuje projekt Godzone, bude reč aj o SDM. Rada pre mládež a univerzity tam bude mať totiž svoj info stánok, v ktorom budú môcť mladí získať propagačné materiály SDM a dozvedieť sa viac o tomto celosvetovom podujatí. Evanjelizačný projekt Godzone pozýva na toto dvojdňové stretnutie mladých z celého Slovenska. Godzone konferencia sa uskutoční 8. a 9....
Čítaj ďalej o Počas Godzone konferencie bude reč aj o SDM »

Rozbieha sa akreditácia pre médiá

Organizačný výbor SDM spustil oficiálnu akreditáciu novinárov na Svetové dni mládeže, ako aj na návštevu pápeža Františka v Poľsku, ktorá sa uskutoční v lete tohto roka. Akreditácia tlače bude udeľovaná na základe akreditačných žiadostí podaných prostredníctvom formulára, ktorý možno nájsť na stránke:  www.pope2016.com   alebo na stránke SDM:  www.krakow2016.com . Akreditácia...
Čítaj ďalej o Rozbieha sa akreditácia pre médiá »

Jednou vetou (8)

Prinášáme novinky, ktoré priniesol ôsmy pracovný týždeň v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. V krátkosti opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Čítaj ďalej o Jednou vetou (8) »

Spúšťame prípravu slovenského programu

Veľký otvárací ceremoniál, spojený s vystúpením viacerých hudobných hostí, sväté omše s viacerými biskupmi a slovenské katechézy, sprevádzané sprievodným duchovným a umeleckým programom, ktorý vychádza z posolstva pápeža Františka k 31. svetovému dňu mládeže (SDM). To sú hlavné body slovenského programu, ktorý zažijú v lete mladí Slováci na Svetových dňoch mládeže. Absolvujú ho v poľskom meste Skawina (na snímkach), ktorá je približne dvadsať kilometrov od dejiska SDM v Krakova. Väčšina Slovákov bude bývať priamo v tomto meste, ostatní v susedných farnostiach. Jeho prípravu v týchto dňoch predebatovali zástupcovia tímu v Poľsku a na Slovensku. Slovenský program bude súčasťou sprievodného, na ktorý nadviaže hlavný program mladých so Svätým Otcom Františkom.
Čítaj ďalej o Spúšťame prípravu slovenského programu »

MILOSRDNE v Lučenci

Propagácia Svetových dní mládeže (SDM) naplno prebieha v Rožňavskej diecéze. S celosvetovým sviatkom viery zoznámil mladých žiakov v základnej škole v Lučenci Patrik Balász, zodpovedný za pastoráciu mládeže v diecéze.
Čítaj ďalej o MILOSRDNE v Lučenci »

Prečo ísť na Magis 2016?

Blíži sa koniec registrácie na Magis 2016, ktorý sa uskutoční od 15. do 25. júla v Poľsku, Česku, na Litve i na Slovensku. Ide o jezuitský „predprogram“ Svetových dní mládeže v Krakowe, na ktoré sa po svojom ukončení plynule napojí. Prečo sa naň oplatí prihlásiť a aké sú najväčšie výzvy a plusy Magisu? Skúsime vymenovať aspoň 4 charakteristické črty programu Magis, ktoré môžu zmeniť život každého účastníka.
Čítaj ďalej o Prečo ísť na Magis 2016? »

Radujme sa z radosti

Radosť je hlavnou témou ďalšej katechézy z našej duchovnej prípravy Milosrdný rok na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia už tento rok v júli v poľskom Krakove. Už na začiatku sa nám prihovára sestra premonštrátka Siarda Peticová. "Vieš si predstaviť aká radosť „vypukne“ v nebi? Je to radosť milosrdného Boha, ktorý znova nachádza svojich synov a svoje dcéry. Boh má potešenie z toho, keď vidí, že sa neustále obraciame k nemu. Potešujme nášho milosrdného Boha touto radosťou z hriešnika, ktorý robí pokánie," píše v špeciálnom liste pre mladých.
Čítaj ďalej o Radujme sa z radosti »

Prinášame otázky a odpovede

Svetové dni mládeže v Krakove sa nezadržateľne blížia. Už len pár týždňov máte na to, aby ste využili prvú časť slovenskej registrácie (do konca marca). Denne nám píšete rozličné otázky, na ktoré sa snažíme - podľa možností - odpovedať. Pripravili sme si však jednu novinku. Špeciálnu podstránku, na ktorej odpovedáme. FAQ - Vaše často kladené otázky a odpovede na ne . Môžem prísť...
Čítaj ďalej o Prinášame otázky a odpovede »

Ďalšie tisícky letákov SDM

Rada pre mládež a univerzity KBS pokračuje v promo kampani na podporu účasti slovenských mladých na Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove. Potom, ako ešte októbri vytlačila tisícky plagátov, letákov a bannerov, v najbližších dňoch chystá dotlač ďalších. Ide o letáky, ktoré pozývajú k účasti, i oficiálnu modlitbu SDM.  Tieto promo materiály je možné nájsť bezplatne aj na...
Čítaj ďalej o Ďalšie tisícky letákov SDM »

Tím Rady na veľvyslanectve

Predstavitelia Veľvyslanectva Poľskej republiky na Slovensku prijali vo štvrtok 11. februára 2016 zástupcov Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Spoločne prediskutovali viaceré možnosti vzájomnej spolupráce pred Svetovými dňami mládeže v Krakove. Od veľvyslanectva náš tím získal aj sériu propagačných materiálov, ktoré sú určené pre mladých ľudí zo Slovenska.
Čítaj ďalej o Tím Rady na veľvyslanectve »

Do Krakova bez registrácie?

A čo tým získam? Na toto je odpoveď jasná. Neplatím nič za Svetové dni mládeže, za ktoré ostatní platia stovky eur. Zoberiem auto alebo autobus, zaplatím len cestu (veď Krakov je za kopcom), vystúpim na mieste záverečnej svätej omše, s trochou šťastia sa možno dostanem až niekde blízko k Svätému Otcovi a zažijem aj spoločenstvo mladých na Campus Misericordiae. Viem, že mi niečo zo SDM ujde, ale to hlavné mám – a zadarmo!
Čítaj ďalej o Do Krakova bez registrácie? »

Slovenské katechézy počas SDM budú v Skawine

Už o päť mesiacov nás čakajú Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Ich program zahŕňa dni stretnutia mládeže so Svätým Otcom (hlavný program), ako aj sprievodné udalosti duchovného a kultúrneho charakteru. Nimi sú napríklad sväté omše, katechézy, stretnutia so spoločenstvami a hnutiami pracujúcimi po celom svete, koncerty a iné predstavenia. Práve tieto sprievodné aktivity boli jednou z hlavných tém februárového celoslovenského Zasadnutia Rady pre mládež a univerzity KBS, ktoré sa konalo vo Važci uplynulý utorok, niekoľko dní po návšteve prípravného tímu SDM v Krakove.
Čítaj ďalej o Slovenské katechézy počas SDM budú v Skawine »

#prayformercy

Organizačný výbor Svetových dní mládeže sa rozhodol propagovať modlitbu Korunky Božieho Milosrdenstva. Korunku sa budú modliť každý deň s dvommi desiatkami v cudzom jazyku a každý deň s iným úmyslom. Bude aj jej prenos prostredníctvom médií. O tom je kampaň #prayformercy.
Čítaj ďalej o #prayformercy »

GIFRA putovala do Zakopaného

Na prelome januára a februára sa františkánska mládež zišla v Trstenej na tzv. Gifry. Tieto dni sa v Svätom roku milosrdenstva konali v duchu prípravy na Svetové dni mládeže so Svätým Otcom v Krakove.
Čítaj ďalej o GIFRA putovala do Zakopaného »

Do SDM zostáva šesť mesiacov

Príprava Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove, ktoré sa uskutočnia o pol roka, je v plnom prúde. Skupina vedúcich slovenského prípravného tímu sa v nedeľu zišla v Žiline. Zástupcovia Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska, ktorá koordinuje púť slovenských mladých do Poľska, im predstavili hlavné myšlienky svetovej akcie a úlohy, ktoré je potrebné zabezpečiť počas slovenského programu. Tie sa týkajú najmä technického zabezpečenia podujatia, prípravy samotného programu, výzdoby, liturgie a ďalších oblastí.
Čítaj ďalej o Do SDM zostáva šesť mesiacov »

Obrazy Matky milosrdenstva v Krakove

"Mária v ochrannom plášti", "Matka kŕmiaca Dieťatko", "Pieta" – obrazy Matky Milosrdenstva z európskych zbierok budeme môcť obdivovať na Svetových dňoch mládeže v Krakove. Výstavu v rámci Svetových Dní Mládeže a osláv Jubilea Milosrdenstva v cirkvi pripravuje Národné Múzeum v Krakove v spolupráci s Vatikánskou Nadáciou Jána Pavla II. pre Mládež. Za účelom výstavy bude privezených asi 100 diel umelcov, najmä talianskych, ako Donatello, Andrea Mantegna, Giorgio Vasari a Lorenzo di Credi, ktorého obraz „Madonna del latte“ propaguje výstavu.
Čítaj ďalej o Obrazy Matky milosrdenstva v Krakove »

MAG+S predlžil registráciu

Jezuiti pozývajú všetkých mladých ľudí vo veku od 18 do 30 rokov na medzinárodný program Magis, ktorý sa uskutočňuje pred každými Svetovými dňami mládeže a je ich akýmsi predprogramom. Rozhodli, že registrácia potrvá až do konca februára 2016. Prinášame pozvanie mladých i arcibiskupa Cyrila Vasiľa, SJ, sekretára Kongregácie pre východné cirkvi.
Čítaj ďalej o MAG+S predlžil registráciu »

Kostol ticha počas SDM

O tom, čím sa líši modlitba v tichu od tichej modlitby a prečo je počas SDM potrebné aj miesto intímneho stretnutia sa s Bohom rozprávajú organizátori "Kostola ticha" – otec Andrzej Muszala a Agnieszka Domaszczyńska zo spoločenstva "Pustovňa".
Čítaj ďalej o Kostol ticha počas SDM »

Všetko naj Svätý Otec

  Dnes má náš drahý Svätý Otec František narodeniny. Popraj mu na Twitteri alebo sprav fotku na Instagrame s hashtagom... Posted by Svetové dni mládeže on  Thursday, December 17, 2015   Svätý Otec František má dnes narodeniny. Pridaj sa k nám a zablahoželaj mu na Twitteri alebo sprav fotku na Instagrame s hashtagom #POPEBIRTHDAY a svoje...
Čítaj ďalej o Všetko naj Svätý Otec »

Oficiálny klip hymny SDM Krakov

Prinášame premiéru oficiálneho klipu hymny Svetových dní mládeže Krakov 2016 Blahoslavení milosrdní
Čítaj ďalej o Oficiálny klip hymny SDM Krakov »

Spojme sa v modlitbe Korunky

„Tak veľmi túžim po tom, aby sme sa zjednotili v zborovej modlitbe plynúcej z hĺbky našich sŕdc, prosiac Boha o milosrdenstvo s nami i s celým svetom!” Na túto túžbu pápeža Františka, ktorú vyjadril počas vyhlásenia k 31. svetovému dňu mládeže, odpovedala mládež z celej Wroclavskej diecézy, vytvorením udalosti s jednoduchým názvom „Hodina 15:00”.
Čítaj ďalej o Spojme sa v modlitbe Korunky »

Mladí misionári milosrdenstva

Začínajúci sa mimoriadny jubilejný Rok milosrdenstva vyžaduje účinnú realizáciu hesla SDM 2016: „Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo.“ Odpoveďou na tieto Kristove slová je projekt s názvom „Mladí misionári milosrdenstva“, ktorého slávnostné otvorenie sa uskutočnilo 8.decembra 2015. Iniciátorom akcie je biskup Damián Muskus, generálny koordinátor SDM. Na jeho realizáciu dohliadajú krakovskí dobrovoľníci vybraní v rámci projektu „Dobrovoľníctvo Plus“. Podstatou projektu je aktívna realizácia tohto evanjeliového blahoslavenstva, ktorá pripravuje mladých na budúcoročné SDM v Krakove.
Čítaj ďalej o Mladí misionári milosrdenstva »

Vzniká zbor SDM, prihláste sa!

Spevácky zbor Svetových Dní Mládeže bude spolu s orchestrom tvoriť hudobnú stránku Svetových Dní Mládeže v Krakove. Umelci ešte stále potrebujú podporu, preto sa oficiálne rozbehol ďalší nábor pre hudobníkov a spevákov, ktorí doplnia súčasné zloženie.
Čítaj ďalej o Vzniká zbor SDM, prihláste sa! »

Kalvárske Oratórium – koncert a modlitba

Na oslavu Mimoriadneho Jubilejného Roka Milosrdenstva a 1050 výročia „krstu Poľska“ (proces kristianizácie Poľska – pozn. prekl.) zaznelo v Kongresovom Centre ICE Krakov Kalvárske Oratórium spájajúce prvky klasickej a súčasnej hudby obohatené textami uvádzajúcimi prítomných do modlitby a sústredenia.
Čítaj ďalej o Kalvárske Oratórium – koncert a modlitba »

Svetové uršulínske

Viete, že na Svetové dni mládeže do Krakova môžete ísť aj s Uršulínkami. A spolu s nimi zažijete Svetové uršulínske dni mládeže (S(U)DM), ktoré sa uskutočnia pred týmto medzinárodným stretnutím SDM a budú prepojené s Dňami prijatia v diecézach. Registrácia sa končí posledný deň tohto roka (31. decembra 2015).
Čítaj ďalej o Svetové uršulínske »

Vyčerpaní, ale obohatení

Krakov hostil v uplynulých dňoch druhé prípravné stretnutie pred Svetovými dňami mládeže v Krakove. Slovensko na ňom zastupoval tajomník a administrátorka Rady pre mládež a univerzity KBS Ondrej Chrvala a Marika Komendová. Prinášame ich pohľad na stretnutie.
Čítaj ďalej o Vyčerpaní, ale obohatení »

V uniformách na SDM

Takmer osemsto vojakov – pútnikov sa zúčastní Svetových Dní Mládeže v Krakove. „Je to iniciatíva Vojenského Ordinariátu, ktorý chce na Svetové Dni Mládeže pozvať kadetov z dôstojníckych škôl,“ hovorí Andrzej Bac, šéf Sekcie Logistiky SDM. „Pozvania boli zaslané vojenským ordinariátom krajín Európy i sveta a tiež vojenským kaplánom, pretože len vo vyše dvadsiatich krajinách sveta máme vojenské ordinariáty,“ hovorí kňaz kapitán Maciej Śliwa, koordinátor vojenského ordinariátu SDM. „Ešte nemáme odpovede na všetky pozvania, ale už vieme, že sa zúčastnia vojaci z Francúzska, Nemecka, Španielska, Lotyšska, Litvy či Slovenska. Vieme už, že do Poľska priletí aj dvestočlenná skupina z Austrálie.“
Čítaj ďalej o V uniformách na SDM »

Pol milióna zaregistrovaných

Aj keď registrácia trvá ešte len 130 dní, na Svetové dni mládeže sa už zaregistrovalo 500 tisíc pútnikov z celého sveta. Do ich začiatku zostáva ešte osem mesiacov, pričom organizátori počítajú s asi 2 miliónmi pútnikov, ktorí v júli prídu do Krakova.
Čítaj ďalej o Pol milióna zaregistrovaných »

Rok milosrdenstva - jedinečná príležitosť

„V tomto mimoriadnom Svätom roku milosrdenstva máme v každodennom živote prežívať milosrdenstvo, ktoré Otec zosiela na nás od večnosti," píše v bule Misericordiae vultus (Tvár milosrdenstva) Svätý Otec František. Mimoriadny čas milosti, ktorý ustanovuje a vyhlasuje pápežský dokument, sa začne v Katolíckej cirkvi 8. decembra. V Krakovskej arcidiecéze sa slávnostný vstup do jubilejného roku bude konať v nedeľu 13. decembra.
Čítaj ďalej o Rok milosrdenstva - jedinečná príležitosť »

Spolu dosiahneme veľa!

SDM v Krakove sa blížia veľkými krokmi. Už o menej než rok sa mladí z celého sveta zídu, aby spolu s pápežom oslávili svoju vieru, jednotu a radosť z evanjelia. Organizačný výbor už teraz dbá o to, aby sa na jednotlivých udalostiach mohli zúčastniť všetci bez rozdielu na krajinu pôvodu, jazyk, či psychofyzický stav.
Čítaj ďalej o Spolu dosiahneme veľa! »

Na Campus Misericordiae vyrástol obelisk

Pri Campus Misericordiae, kde sa bude konať bdenie, vigília a záverečná svätá omša Svetových dní mládeže, vyrástol obelisk – symbol Svetových Dní Mládeže. Posvätil ho 28. novembra krakovský metropolita kardinál Stanislav Dziwisz a kardinál Stanisław Ryłko, predseda Pápežskej rady pre laikov. Na slávnosti sa zúčastnili aj koordinátori príprav SDM z celého sveta, ktorí sa nachádzali v Krakove, a tiež predstavitelia zastupiteľstva Wieliczky s primátorom Arturom Koziołom.
Čítaj ďalej o Na Campus Misericordiae vyrástol obelisk »

Otázky k SDM z celého sveta

O prvých pocitoch z pobytu delegátov z celého sveta hovoríme s biskupom Damiánom Muskusom, generálnym koordinátorom organizačného tímu SDM 2016.
Čítaj ďalej o Otázky k SDM z celého sveta »

Kalvárijské Oratórium na scéne

Už 8. decembra sa o 20:00 h v ICE Krakov uskutoční slávnostný koncert Kalvárijské Oratórium zorganizovaný v rámci prípravy na Svetové Dni Mládeže 2016 v Krakove a zároveň na oslavu mimoriadneho výročia Milosrdenstva a 1050. výročia krstu Poľska. Kalvárijske Oratórium je poctou pre  Kalwariu Zebrzydowsku - hlavné pútnické miesto k Panne Máriu v Krakovskej arcidiecéze a taktiež veľmi...
Čítaj ďalej o Kalvárijské Oratórium na scéne »

Kard. Dziwisz: Nesme nádej pre svet i pre Cirkev

Na druhom prípravnom medzinárodnom stretnutí pred Svetovými dňami mládeže v Krakove privítal mladých krakovský metropolita - kardinál Stanisław Dziwisz. Jeho príhovor prinášame v plnom znení.
Čítaj ďalej o Kard. Dziwisz: Nesme nádej pre svet i pre Cirkev »

SDM - nebuď sám, buď v Kristovom tíme!

Vo Wadowiciach sa v uplynulých dňoch konalo druhé prípravné medzinárodné stretnutie pred Svetovými dňami mládeže 2016 v kraokve. Okolo 300 delegátov, medzi ktorými nechýbali ani naši, na stretnutí stretli privítali krakovský metropolita - kardinál Stanisław Dziwisz a kardinál Stanisław Ryłko, predseda Pápežskej rady pre laikov.
Čítaj ďalej o SDM - nebuď sám, buď v Kristovom tíme! »

Čo budeme na SDM jesť?

O stravovaní pútnikov počas Svetových Dní Mládeže, o potravinových produktoch, ponúkanom menu a o tom, akú chuť budú mať budúcoročné SDM v Krakove hovorí Sabina Michalska, koordinátorka príprav stravovania pre pútnikov. Rozhovor pripravila Zofia Świerczyńska.
Čítaj ďalej o Čo budeme na SDM jesť? »

Hovorca prezidenta o SDM

Mladí z celého sveta prídu v lete 2016 do Poľska na Svetové dni mládeže. O možnosti využiť túto šancu, prezentovať Poľsko a dokázať, že národ Jána Pavla II. dozrel k tomu, aby prevzal zodpovednosť za spoločnosť sa s Krzysztofom Szczerskim, hovorcom kancelárie poľského prezidenta a docentom na Jagellonskej univerzite, rozprával Michal Klosowski.
Čítaj ďalej o Hovorca prezidenta o SDM »

Ideme do Krakova

V Krakove bude od štvrtka do nedele prebiehať diskusia medzi takmer tristo ľuďmi z celého sveta o stave príprav a spôsobe účasti pútnikov zo všetkých kontinentov na Svetových dňoch mládeže (SDM) 2016 v Krakove. Medzi delegátmi z jednotlivých krajín, spoločenstiev, pastoračných centier a medzinárodných hnutí budú aj dvaja zástupcovia zo Slovenska. Do Poľska pricestujú zástupcovia z viac ako sto biskupských konferencií a takmer päťdesiat medzinárodných spoločenstiev a hnutí. Svoju prítomnosť potvrdilo trinásť biskupov vrátane biskupa z Kórey Peter Chung Soon-taek či biskupa z Mozambiku Inácio Saur. Prítomní budú i členovia Pápežskej rady pre laikov s jej predsedom, kardinálom Stanislawom Ryłkom.
Čítaj ďalej o Ideme do Krakova »

Objavme skutky milosrdenstva

Liek je hlavnou témou novej katechézy z našej duchovnej prípravy Milosrdný rok na Svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia budúci rok v júli v poľskom Krakove. Okrem nových myšlienok a nápadov, ktoré je možné bezplatne využiť, obsahuje novinku, o ktorú nás požiadal samotný pápež František. Vo svojom posolstve, ktoré napísal pred našou účasťou na SDM, nás žiada, aby sme "znovuobjavili fyzické skutky milosrdenstva: sýtiť hladných, dať smädným napiť, zaodieť nahých, privítať cudzincov, pomáhať chorým, navštíviť väznených a pochovať mŕtvych". Hoci nás k tomuto hľadaniu pozýva až počas prvých siedmych mesiacov budúceho roka, my na jeho výzvu odpovedáme už teraz.
Čítaj ďalej o Objavme skutky milosrdenstva »

Kard. Dziwisz: Bezpečnosť v Krakove

„Európa je dostatočne silná a v spojenectve so Spojenými štátmi americkými je schopná zaistiť bezpečnosť v Európe, a zároveň nielen v Poľsku počas Svetových dní mládeže, ale aj počas budúcich Majstrovstiev Európy vo futbale vo Francúzsku." Povedal to krakovský metropolita, kardinál Stanislaw Dziwisz, keď sa vyjadroval k atentátom v Paríži, ktoré vyvolali tiež otázky ohľadom bezpečnosti počas Svetových dní mládeže (SDM), ktoré sa budú konať v Krakove v júli budúceho roku za prítomnosti pápeža Františka.
Čítaj ďalej o Kard. Dziwisz: Bezpečnosť v Krakove »

Spúšťame registráciu na SDM!

Pozývame vás na Svetové dni mládeže do Krakova, ktoré sa uskutočnia v júli budúceho roka. Oficiálnu slovenskú registráciu sme spustili práve dnes. Kto? Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a Kanet, n.o. v spolupráci so slovenskými diecézami, rehoľami a mládežníckymi organizáciami na celom Slovensku.
Čítaj ďalej o Spúšťame registráciu na SDM! »

Chceš pomôcť pútnikom?

Na to, aby ste sa aktívne zapojili do organizácie stretnutia v Krakove, stačí kliknúť na ikonku na podstránke SDM – Podpor. Zavedenie možnosti platieb cez internetovú stránku je odpoveďou Organizačného Výboru SDM na očakávania veriacich nie len v Poľsku. Zbierky v kostoloch prebiehajú príležitostne. Vtedy nemáme vždy možnosť zapojenia sa do zbierky. Portál dáva takúto šancu každému, z ľubovoľného miesta na svete, v každom čase. Nestavia požiadavky na výšku čiastky – prispievame toľko, koľko chceme a môžeme. Výška daru je relatívna záležitosť – pamätáme na štedrosť vdovy v Ježišovom príbehu. Ráta sa úmysel.
Čítaj ďalej o Chceš pomôcť pútnikom? »
Ukazujem 1 - 100 z 145 výsledkov.
Položiek na stránku 100
z 2